Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Через масовану ракетну атаку постраждали дві АЕС в Україні – що відомо

Хмельницька і Рівненська АЕС були частково знеструмлені 15 листопада. Фото: Wikipedia

Хмельницька і Рівненська АЕС були частково знеструмлені 15 листопада. Фото: Wikipedia

Під час наймасштабнішої російської ракетної атаки по Україні 15 листопада були частково знеструмлені дві українські атомні електростанції — Хмельницька (ХАЕС) і Рівненська (РАЕС). Про це МАГАТЕ поінформувало 16 листопада.

За даними агентства, ХАЕС через чергову російську атаку повністю втратила доступ до електромережі 15 листопада о 18:35. Це сталось внаслідок ушкодження ворожими снарядами чотирьох ліній електропередач. У зв’язку із цим два реактори ХАЕС було зупинено. Електропостачання вдалося відновити через понад 9 годин, при цьому через резервні лінії електропередач.

Підключення до однієї з ліній передач під час масового ракетного обстрілу втратила і РАЕС. Це стало причиною падіння напруги на станції та автоматичного вимкнення одного з чотирьох енергоблоків. О 4 годині ранку 16 листопада на станції збільшили потужність одного з реакторів задля продовження подачі енергії в українську мережу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote"Це свідчить про потенційні ризики ядерної безпеки, з якими стикаються всі ядерні об'єкти України під час цієї жахливої війни, а не лише Запорізька атомна електростанція. У той час, як на Хмельницькій АЕС натепер повернулася зовнішнє живлення, знеструмлення ясно демонструє, що ситуація з ядерною безпекою в Україні може раптово погіршитися, збільшивши ризик ядерної аварійної ситуації». — прокоментував подію очільник МАГАТЕ РАфаел Гроссі.

Контекст. Через російські обстріли 15 листопада перебої з електрикою виникли й у Молдові. Ба більше, російська атака стала також причиною зупинки роботи нафтопроводу «Дружба».

Попри постійну присутність на Запорізькій АЕС групи фахівців МАГАТЕ росіяни продовжують регулярно обстрілювати станцію, що періодично призводить до повного її знеструмлення. На сьогодні чотири реактори ЗАЕС перебувають у режимі «холодного зупинення», ще два – «гарячого». На Запорізькій АЕС в заручниках і далі перебуває український персонал.

Підписуйтесь на нас в Google News!


Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини