Facebook Pixel

Чому зупинилася «Дружба»: в Угорщині назвали причину та строки відновлення роботи нафтопроводу

Прокачування сирої нафти трубопроводом «Дружба» в країни Східної та Центральної Європи тимчасово зупинилося внаслідок учорашнього масованого ракетного удару російської окупаційної армії по українській території. Причиною стало влучання ворожих ракет по трансформаторній підстанції неподалік українсько-білоруського кордону. Про це повідомила провідна угорська нафтогазова компанія MOL, пише Reuters.

Словацька Transpetrol факт зупинення нафтопроводу також підтвердила, вказавши на «технічні причини з українського боку».

За прогнозом очільника МЗС Угорщини Петера Сійярто, сам трубопровід не було пошкоджено, відтак запустити його, ймовірно, можна буде вже найближчим часом.

Quote«Дещо обнадіює новина про те, що, за наявною інформацією, сам трубопровід «Дружба» не було пошкоджено, постраждав лише один елемент інфраструктури, який управляє трубопроводом, — електростанція. Відремонтувати її, очевидно, простіше, ніж якби було пошкоджено сам трубопровід… Ймовірно, це можна зробити протягом короткого часу, залежно від несправностей, виявлених під час технічних робіт», — сказав Сійярто.

Міністр додав, що Угорщина зараз має достатньо запасів нафти. За його словами, накопичених обсягів вистачить на декілька місяців.

Контекст. Напередодні ввечері низка закордонних ЗМІ повідомили про зупинення прокачування нафти трубопроводом «Дружба» в напрямку Угорщини. Через це прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан скликав засідання Ради безпеки.

Російська армія 15 листопада вкотре здійснила черговий масований пуск ракет по Україні. Під ударом опинилися об’єкти критичної інфраструктури значної частини областей нашої держави. Агресор випустив понад 90 ракет Х-101 та «Калібр» і більш як десять ударних БпЛА. Українські захисники ліквідували 77 крилатих ракет і 10 «шахедів».

«Дружба« є найбільшою у світі системою магістральних нафтопроводів, збудованою для транспортування нафти з рф у країни Центральної та Західної Європи. Маршрут нафтопроводу проходить від Альметьєвська через Самару, Брянськ (рф) до Мозиря (Білорусь), де розділяється на дві гілки: північну (Білорусь, Польща та Німеччина) та південну (Україна, Чехія, Словаччина та Угорщина).

Подякувати 🎉