Facebook Pixel

Зброя для контрнаступу: як шведські CV90 допоможуть ЗСУ в боях

Як БМП CV90 допоможуть контрнаступу України

Як БМП CV90 допоможуть контрнаступу України

Україна зібрала для контрнаступу чимало бронетехніки від західних союзників — це БМП Bradley та БТР Stryker від США, БМП Marder від Німеччини й, зокрема, БМП CV90 від Швеції.

Про те, що Швеція надішле Україні 50 БМП CV90 (інші назви – Stridsfordon 90, Combat Vehicle 90), стало відомо в другій половині січня 2023 року. Ці БМП ще називають легкими танками, і вони перебувають на озброєнні таких країн, як-от Швеція, Данія, Норвегія, Нідерланди, Естонія, Чехія та Словаччина.

Які характеристики має CV90 і чим вона буде корисною на полі бою під час контрнаступу України?


БМП CV90: броня та вогнева підтримка

Оснащена 40-мм гарматою L70 Bofors БМП CV90 може не тільки надавати вогневу підтримку, а й витримувати влучання 30-мм снарядів, а також має круговий захист від бронебійних боєприпасів 14,5 мм. Має теплопоглинаючі фільтри для захисту від тепловізорів та інфрачервоних камер.

CV90 розробили спеціально для субарктичного клімату Скандинавії, тому ця БМП показує хорошу маневреність у снігу, бруді, болотах, може оперативно переміщувати піхоту під час маневрів контрнаступу та забезпечувати їй вогневу підтримку.

Характеристики БМП CV90: швидкість, озброєння, боєкомплект

Характеристики БМП CV90: швидкість, озброєння, боєкомплект

Екіпаж CV90 складається з водія, командира та навідника, також перевозить 8 солдатів, які можуть десантуватися через задні двері.

Важливо, що скандинавські країни мають на озброєнні тисячі таких БМП і могли б поновлювати втрачену під час контрнаступу України бронетехніку порівняно швидко.


Під час контрнаступу Україні артилерія не має замовкати, і кожен може зробити свій внесок у перемогу України. БО «Реактивна Пошта» Павла Нарожного та Дмитра Чуканова забезпечує українські артилерійські бригади запчастинами та спорядженням з 2014 року. Підтримайте українську армію, адже кожна вкладена в артилерію гривня максимально ефективно вбиває ворогів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉