Facebook Pixel

Зброя для контрнаступу: як американські Stryker допоможуть ЗСУ на полі бою

Stryker на полі бою: як ці БТР допоможу контрнаступу України

Stryker на полі бою: як ці БТР допоможу контрнаступу України

Україна зібрала чимало зброї для контрнаступу, зокрема й західних бронемашин: БМП Bradley від США, БМП Marder від Німеччини, БМП CV90 від Швеції та американські БТР Stryker.

На початку березня 2023 року стало відомо, що до України зі США вже прямують 90 бронетранспортерів Stryker. 20 із них мають інженерну версію з протимінними катками. Чим вони особливі та як можуть допомогти ЗСУ в контрнаступі?

Stryker: чим ці БТР корисні на полі бою

Інженерна версія Stryker (M1132), якої Києву передали 20 одиниць, може бути використана під час контрнаступу України для пробиття проходів крізь мінні поля для іншої військової бронетехніки.

Решта 70 БТР – класичні, вони можуть транспортувати мотопіхоту (до 9 десантників), надавати вогневу підтримку важкій бронетехніці та підтримувати механізовані підрозділи.

Stryker може працювати в різних погодних умовах: у бруді, піску, снігу тощо, тобто підходить для бойових дій як навесні та восени, так і влітку чи взимку.

БТР Stryker від США: як він допоможе ЗСУ у контрнаступі

БТР Stryker від США: як він допоможе ЗСУ у контрнаступі

Броня Stryker надає йому круговий захист від ураження:

  • бронебійними кулями 14,5 мм;
  • уламками 152-мм снарядів;
  • підкаліберного бронебійного снаряду 30 мм (за умови використання підвісного захисту).

Розумна начинка та перископи Stryker

Ця бойова броньована машина має розумну начинку, а саме вбудовану систему цифрової передачі FBCB2, що дає змогу покращити зв'язок між окремими екіпажами БТР і різними підрозділами під час контрнаступу України.

Пристрій також дозволяє позначити свої сили та сили ворога на цифровій карті, яка автоматично передаватиметься іншим підрозділам, що приєднані до тактичного інтернету.

Stryker також оснащений навігаційною системою AN/TSQ-158, трьома перископами для водія та ще сімома – для командира, а також може розпізнавати свою та ворожу техніку, аби уникнути ризику friendly fire.

Американські БТР підходять для ведення бойових дій у місті, але бій їм краще вести під прикриттям мінометів і ПТРК. Українські військові вже мали справу з подібною бронетехнікою, а саме з БТР Super Bison із Канади, тому мають легко опанувати й американський аналог.


Під час контрнаступу України артилерія не має замовкати, і кожен може зробити свій внесок у перемогу України. БО «Реактивна Пошта» Павла Нарожного та Дмитра Чуканова забезпечує українські артилерійські бригади запчастинами та спорядженням з 2014 року. Підтримайте українську армію, адже кожна вкладена в артилерію гривня максимально ефективно вбиває ворогів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉