Facebook Pixel

Зброя для контрнаступу: як американські Cougar допоможуть українській армії

Cougar MRAP: чим вони особливі та як допоможуть контрнаступу України

Cougar MRAP: чим вони особливі та як допоможуть контрнаступу України

Україна зібрала вже чимало бронемашин і загалом зброї для українського контрнаступу, серед яких є дуже відомі марки: це і БМП Bradley, а також Oshkosh M-ATV і БТР Stryker від США, і БМП Marder від Німеччини, і БМП CV90 від Швеції. Не менш цікавими є американські броньовані авто Cougar MRAP.

Близько 10 одиниць Cougar MRAP Києву в оренду передала ОБСЄ, нерозголошену кількість також надіслала Велика Британія. Це відносно нова бронемашина, виробництво розпочалося у 2002 роц. Чим особливі Cougar, які мають характеристики та як можуть допомогти контрнаступу України?


Чим особливі Cougar і як допоможуть ЗСУ

Cougar — це сімейство бронетехніки від компанії Force Protection Inc, що спеціалізується на балістичних та протимінних машинах. Cougar MRAP одночасно є транспортною машиною піхоти, що має:

  • протимінний захист;
  • захист від саморобних вибухових пристроїв;
  • захист від стрілецької зброї.

V-подібний корпус типу Monocoque простягається до моторного відсіку та служить для захисту автомобіля та екіпажу від вибухової хвилі.

Крім того, подвійні кондиціонери допомагають уберегти військових від перегріву при температурах понад 38 °C (наприклад, від час війни в Іраку, до якої Cougar і розроблялися). А отже, влітку українським військовим також має бути комфортно.

Cougar доступний у двох основних конфігураціях: 4×4 та 6×6. Британська версія має конфігурацію 4x4 з базових машин FPII, а також британський пакет броні та електроніки, включаючи дистанційні станції озброєння Enforcer на деякі машини.

Cougar MRAP: які характеристики мають бронемашини від США

Cougar MRAP: які характеристики мають бронемашини від США

Озброєння Cougar включає великокаліберний кулемет (12,7-мм) або автоматичний гранатомет (40-мм).


Під час контрнаступу Україні артилерія не має замовкати, і кожен може зробити свій внесок у перемогу України. БО «Реактивна пошта» Павла Нарожного та Дмитра Чуканова забезпечує українські артилерійські бригади запчастинами та спорядженням з 2014 року. Підтримайте українську армію, адже кожна вкладена в артилерію гривня максимально ефективно вбиває ворогів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉