Facebook Pixel

Як Зе схиляли до переговорів з Путіним у Парижі та що за угоду НАТО пропонує Києву — WSJ

Німеччина, Франція та Велика Британія хочуть схилити Україну до мирних переговорів з росією вже у 2023 році. Хоча план західних країн виглядає краще за мирний план від Китаю, він все ж викликає сумніви у Східній та Центральній Європі.

Офіційні особи трьох урядів, яких цитує The Wall Street Journal, заявили, що Берлін, Париж і Лондон бачать зміцнення звʼязків між НАТО та Україною як спосіб заохотити Київ до перемовин з росією для завершення повномасштабної війни. Цікаво, що в списку немає Італії, чиї медіа звинуватили Київ у порушенні свободи слова за матеріали про «громадянську війну» в Україні.

Вечеря у Парижі: Зе закликали почати думати про переговори з Путіним

Зеленського заохочували до перемовин з Путіним 8 лютого. Фото: Getty Images

Зеленського заохочували до перемовин з Путіним 8 лютого. Фото: Getty Images

Президенту Володимиру Зеленському запропонувати почати думати про переговори з москвою під час вечері у Парижі. Про це з ним говорили 8 лютого президент Франції Еммануель Макрон і канцлер Німеччини Олаф Шольц, заявили виданню джерела, знайомі з розмовою.

За їхніми словами, Макрон заявив Зеленському, що навіть такі смертельні вороги, як Франція та Німеччина, були вимушені укласти мир після Другої світової війни, і президенту України доведеться приймати важкі рішення.

Пізніше вже публічно президент Франції заявив, що сумнівається у можливостях як України, так і росії досягти своїх цілей у бою, і тому потрібно, аби Київ розпочав наступ, відкинув російський фронт, і цим відкрив шлях для переговорів.

Водночас Володимир Зеленський на пресконференції 24 лютого наголосив, що пропонував такі переговори до повномасштабного вторгнення неодноразово, а тепер Україна не може не це піти.

План НАТО: Україні пропонують нову зброю після війни

Ріші Сунак запропонував надати Україні новітню зброю, але пісня війни. Фото: ОП

Ріші Сунак запропонував надати Україні новітню зброю, але пісня війни. Фото: ОП

Видання також пише про план угоди між НАТО та Україною, яким пропонується надати Україні широкий доступ до західної зброї після закінчення війни для свого захисту від подальших актів агресії рф. Її запропонував премʼєр-міністр Великої Британії Ріші Сунак.

Новий план безпеки для України має бути включений до порядку денного щорічної зустрічі НАТО у липні 2023 року.

Хоча офіційні особи всіх трьох країн підкреслили, що рішення, коли і на яких умовах розпочинати переговори про мир, залишається повністю за Києвом, політики у Великій Британії, Франції та Німеччини сумніваються, що Україна зможе вигнати росіян зі Сходу України та Криму, а Захід зможе підтримувати військові зусилля так довго.

Видання цитує французського чиновника, який задається питанням, що таке насправді перемога України:

Quote«Ми постійно повторюємо, що росія не повинна перемогти, але що це означає? Якщо війна триватиме досить довго з такою інтенсивністю, втрати України стануть нестерпними. І ніхто не вірить, що вони зможуть повернути Крим».

План НАТО: що насправді пропонують України

Західна Європа сумнівається, що Україна зможе перемогти росію у боях. Фото: Getty Images

Західна Європа сумнівається, що Україна зможе перемогти росію у боях. Фото: Getty Images

Представники США відмовилися коментувати запропонований пакт безпеки НАТО для Києва. Вашингтон лише заявив, що хоче, щоб Україна була достатньо озброєна після війни, щоб стримати майбутні акти агресії росії.

Уряд Німеччини відмовився від коментарів. Британський чиновник пояснив, що однією з цілей пакту НАТО є зміна розрахунків Кремля:

Quote«Якщо Москва побачить, що Захід готовий з часом збільшити свою військову допомогу та зобов’язання Україні, це може переконати росію, що вона не може досягти своїх військових цілей».

Водночас угода не включатиме жодних зобов’язань щодо розміщення сил НАТО в Україні та не пропонує Києву захист за так званою статтею 5.

Ця пропозиція не відповідає повному членству в НАТО, на яке претендує Україна. Заступник голови МЗС України, втім, сподівається, що вона може стати лише кроком до подальшого членства Києва.

Чому угода НАТО не сподобалася Східній та Центральній Європі

Центральна та Східна Європа бояться, що спонукання до переговорів тільки підбадьорить кремль. Фото: Getty Images

Центральна та Східна Європа бояться, що спонукання до переговорів тільки підбадьорить кремль. Фото: Getty Images

Точні умови угоди невідомі, проте джерела видання зазначають, що вона надасть Україні доступ до широкого спектру стандартних систем озброєнь НАТО та дозволись тісніше інтегрувати ЗСУ в ланцюг поставок західної оборонної промисловості.

Прихильники України у Центральній та Східній Європі зазначають, що переговори не можуть розпочатися, поки російські війська щалишаються на українських територіях.

Вони побоюються, що заохочення Києва для переговорів тільки підбадьорить москву, адже Путін досі хоче повалити український уряд. Вони також не готові підписувати будь-який статус для України, що стане перешкодою для її повноправного членства в НАТО.

Водночас Франція, Німеччина і Велика Британія запевняють, що готові надати Україні безпекові гарантії, які дозволять захистити себе від майбутніх зазіхать росії на її землі.

Подякувати 🎉