Facebook Pixel

Вечеря в Парижі: чому зустріч Зеленського, Макрона та Шольца роздратувала Італію

Італію зачепило те, що їхню лідерку Джорджу Мелоні не запросили на пізню вечерю в Парижі, у якій узяли участь Володимир Зеленський, Емманюель Макрон і Олаф Шольц.

Зокрема, премʼєр-міністерка Італії назвала нашвидкоруч організовану зустріч у Єлисейському палаці після візиту Зеленського до Великої Британії ввечері 8 лютого недоречною, пише The Financial Times.

Чому Мелоні роздратувала вечеря із Зеленським у Парижі

Джорджія Мелоні вважає недоречною окрему зустріч Макрона, Шольца та Зеленського. Фото: Getty Images

Джорджія Мелоні вважає недоречною окрему зустріч Макрона, Шольца та Зеленського. Фото: Getty Images

Пізня вечеря Володимира Зеленського перед візитом до Брюсселя спричинила нову суперечку між Римом і Парижем, зазначає видання.

На думку Мелоні, така зустріч підриває європейську солідарність і може бути спробою Макрона відвернути увагу від внутрішньополітичних проблем у Франції, включно з протестами через його пенсійні реформи.

Коментуючи візит міністрів фінансів Франції та Німеччини до Вашингтона без італійського колеги, премʼєрка Італії заявила:

Quote«Найнедоречнішим мені здається вчорашнє запрошення Зеленського. Я вважаю, що наша сила в цьому питанні — це наша єдність».
Мелоні вважає, що окрема зустріч із Зеленським підриває європейську солідарність. Фото: Getty Images

Мелоні вважає, що окрема зустріч із Зеленським підриває європейську солідарність. Фото: Getty Images

Вона зазначила, що розуміє тиск внутрішньої політики, але, за її словами, бувають випадки, коли намагання догодити виборцям усередині країни ризикує завдати шкоди справі.

Вечеря без помічників: нові деталі зустрічі в Парижі

Зеленський, Макрон і Шольц вечеряли без помічників. Фото: Getty Images

Зеленський, Макрон і Шольц вечеряли без помічників. Фото: Getty Images

Видання також наводить додаткові подробиці візиту Володимира Зеленського до Франції, підтверджуючи, що зупинка в Парижі була короткою й організованою в останню хвилину.

Запрошення Зеленському та Шольцу, за словами офіційних осіб, було надіслано раніше того самого дня, 8 лютого. Цікаво, що до того президент України встиг дати інтервʼю французькій газеті Le Figaro, підкресливши, що, на його думку, президент Франції Емманюель Макрон дуже змінився за останній рік, поки відбувалося повномасштабне вторгнення росії в Україну.

Хоча спочатку Макрон і намагався зберегти відносини та не готовий був палити мости з росією, тепер він відкрито підтримує перемогу України, підкреслив Зеленський.

Увечері в Парижі 8 лютого Макрон, Зеленський і Шольц, який спеціально прилетів заради зустрічі з президентом України, зробили короткі заяви для преси, але не відповідали на запитання ЗМІ.

Вечеряли вони втрьох у присутності перекладачів, але без помічників. Макрон також нагородив Зеленського орденом — Великим хрестом Почесного легіону, найвищою нагородою, яку може вручити президент Франції.

Зранку президент Франції та президент України, уже без німецького лідера, разом вирушили до Брюсселя на самміт ЄС.

Як Макрон відреагував на звинувачення Мелоні

Еммануель Макрон відреагував на звинувачення Мелоні. Фото: Getty Images

Еммануель Макрон відреагував на звинувачення Мелоні. Фото: Getty Images

Коментуючи заяви Мелоні щодо недоречності вечері на трьох у Єлисейському палаці, Макрон підкреслив, що Франція та Німеччина роками працювали разом ще з 2014 року, сподіваючись принести мир в Україну, тобто ще тоді, коли росія захопила Крим і розпочала гібридну війну на Донбасі.

Зокрема, він згадав про переговори в так званому нормандському форматі, спробі говорити то з росією, то з Україною, хоча вони так і не принесли результату.

Quote«Я хотів привітати Зеленського разом із канцлером Олафом Шольцем, — прокоментував Макрон відсутність Мелоні на зустрічі в Парижі. — Німеччина та Франція відігравали особливу роль протягом останніх восьми років у цьому питанні».

Президент Франції додав, що варто залишити за Зеленським обирати формати своїх зустрічей.

Видання зазначає, що в Італії відсутність Мелоні різко контрастувала зі спільною поїздкою її попередника Маріо Драгі до Києва з Макроном і Шольцем у червні 2022 року.

Чому обурення Мелоні не додасть їй балів

Роздратування Мелоні зрозуміле, але не додасть їй ваги у ЄС. Фото: Getty Images

Роздратування Мелоні зрозуміле, але не додасть їй ваги у ЄС. Фото: Getty Images

Утім, аналітики говорять, що очевидне роздратування Мелоні через те, що її виключили з учасників зустрічі, навряд чи покращить і без того напружені відносини між Парижем і Римом.

Останні ще не оговталися від дипломатичного конфлікту через міграцію, що тривав декілька тижнів після того, як вона прийшла до влади.

Quote«Вона не робить собі жодної послуги, перебільшуючи це, — пояснює Наталі Точчі, директорка Римського інституту міжнародних відносин. — Франко-італійські відносини не зовсім зіркові. Коли у вас є уряд, до якого інші уряди мають великі питання, очевидно, що ймовірність бути виключеним зростає».

Точчі визнає, що відсутність Італії на обіді — не просто особиста справа двох національних лідерів.

Quote«Це не тільки Мелоні — це Італія. Саме Італія має поставити собі запитання: «Що ми можемо зробити, щоб мати більшу вагу в європейській інтеграції?» Скиглити — це не відповідь».
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉