Facebook Pixel

Готові пахати 24/7 та не хочемо переговорів з росією: про що сказав Зеленський на пресконференції

24 лютого 2023 року президент Володимир Зеленський провів пресконференцію до річниці повномасштабної війни росії проти України «Лютий. Рік незламності». The Page зібрали головні тези з заявлень президента.

Про перемогу України та міжнародну підтримку

Quote«Якщо всі ми зробимо свою важливу домашню роботу, неминуче нас очікує перемога. Я впевнений, що перемога буде. У нас є все — мотивація, впевненість, друзі...».

Зеленський додав, що жодна країна світу не змогла б самостійно витримати таку агресивну війну. Україна протистоїть росії не сама.

Президент повідомив, що Україна працювала над обʼєднанням Європи де є країни з різним статусом, зокрема й нейтральним.

Quote«Ми працювали над тим, щоб змінити цю нейтральність на ненейтральність до війни... І Збройні сили над цим працювали, бо перемоги на полі бою дають впевненість, ніхто не любить лузерів. Хоч би як це звучало, але це правда, всі хочуть бути переможцями. Ось і все. І треба всім пахати всередині країни і зовні, це єдиний шанс перемогти. Ми готові пахати 24/7. Скажіть де купити більше хвилин? Ми будемо працювати більше», — додав Зеленський.

За словами Зеленського, з перемогою у цій війні у світі з'явиться нова інфраструктура безпеки.

Про зброю для України

Україна та Британія домовилися про поставки, але це будуть не ракети ATACMS дальністю до 300 км.

Quote«У світі є уявлення, що далекобійна зброя потрібна для ударів по Росії. І цей наратив поширюють різні інституції і не тільки в Росії... Росія поставила спеціально свою зброю на такій відстані, щоб вбивати цивільне населення. І нам потрібно вражати ці цілі, захищаючи наших людей. Захищаючи цивільне населення», — наголосив Зеленський.

Президент додав, що без деокупації Харківщини та Херсону, в Україні не було б нового виду зброї.

Quote«Велика перемога — артилерія 155 калібру. Потім — Хаймарси — нова сторінка цієїʼ війни. Броньована техніка, яка має захистити наших людей — БМП, БТР, танки», — розповів Зеленський.

Президент додав, що є ще три європейські країни, окрім Польщі, які готові розпочати тренування українських пілотів на винищувачах F-16.

Про деокупацію Криму

Зеленський повідомив, що не обіцяє, що Крим буде деокуповано впродовж 2023 року. Він розуміє, що кожна людина в Україні дуже хоче, щоб кожен наступний крок був вирішальним, останнім, переможним. І буває таке, що хтось не витримує та емоційно говорить пресі про терміни повернення всіх територій. Президент вважає, що іноді це помилково.

Quote «Відповідаючи на терміни та кроки, я можу сказати тільки одне. Це залежить від всіх нас. Є військові кроки, ми до них готуємося, ми готові морально, ми готуємося технічно — зброєю, посиленням, формуванням бригад наступу, різної категорії, ми відправляємо людей на навчання... Ми повинні бути готові, а далі будуть справедливі кроки деокупації. І дай Бог, щоби вони були вдалими», — заявив Зеленський.

Про українську формулу миру

Одним із завдань української формули миру є гарантія безпеки для всієї Європи. А виконання всіх пунктів української формули миру дасть змогу відновити міжнародне право та перейти до дипломатичної фіксації завершення війни в Україні.

Україна планує провести установчий саміт щодо реалізації формули миру й нині триває робота над залученням до участі в ньому якомога більшої кількості країн світу. Йдеться не лише про стратегічних партнерів України, але й про держави Латинської Америки, Африки, а також про Китай та Індію.

Quote«Наше завдання – залучити абсолютно всіх і показати світові: ось вона, повага до територіальної цілісності, до Статуту ООН, до життя, до права людей жити. І я вважаю: що більше країн ми залучимо з усіх континентів світу, то більшою буде наша потужна підтримка», – сказав Зеленський.

За його словами, країни світу можуть підтримати окремі пункти формули миру, які, зокрема, стосуються ядерної безпеки та проблем довкілля. Він нагадав, що напередодні 141 держава на Генасамблеї ООН підтримала мирні ініціативи України у своїй резолюції.

Quote«І ми повинні говорити, що війна почалась в 2014 році», — наголосив Зеленський.

Про переговори з росією

Зеленський заявив, що не думає про переговори з росією щодо припинення війни.

Quote «Я просто не думаю теоретично, як можуть пройти ці перемовини і що це таке. Ми робимо конкретні кроки: Україна ініціювала «формулу миру» на G20 – так крок за кроком, як ми бачимо. І там результат – те, що зробила Росія тут, і як це впливає на все: не тільки на нашу безпеку. Тому що є різні кризи, які викликані агресивними кроками РФ: окупація Запорізької атомної станції, блокування моря і всіх ланцюжків. Тому, що я можу вам сказати? Ми запропонували кроки», – розповів Зеленський.

Зеленський додав, що після того як всі побачили, як війська окупантів вбивають та катують, як українці можуть сісти за стіл перемовин з цим всим?

Quote«Тому давайте з самого початку. Пункт перший — поважайте наше право жити, вийдіть з нашої території, припиніть нас вбивати. І тоді ми вам скажемо, в якому форматі ми будемо дипломатично ставити крапку», — резюмував він.

Про спецтрибунал для росії та путіна в Гаазі

Майданчик ООН є саме тим майданчиком, де є якнайбільше держав, які можна об'єднати політично. Тож саме на його основі може бути створено трибунал для РФ. Наразі йде робота над створенням спеціального механізму щодо компенсації усіх збитків.

Quote«Але перед тим, щоб створювати щось у себе в державі, потрібна політична воля, об'єднання. Тому ООН — там будь-які держави, уряди й лідери отримують політичну підтримку цього процесу», — сказав Зеленський.

Також у питанні спецтрибуналу дуже допомагають Нідерланди. Україна працює з Ріші Сунаком, Великобританією та іншими країнами. Вже є перші кроки в США.

Quote «І наші балтійські друзі — дуже потужні. Чесно кажучи, балтійська трійка та Польща у всьому нас підтримують, щоб ми не попросили. Але ми дурниць не просимо, це правда», — додав він.

Стосовно путіна в Гаазі, Зеленський наголосив що за таку кількість вбитих людей потрібно буде відповідати. Президент висловив надію, що справу про російські злочини в Україні буде доведено до кінця.

Про Китай та плани зустрітися з Сі Цзіньпіном

Quote«Передусім я планую зустрітися з Сі Цзіньпіном, це буде на користь нашим країнам та світовій безпеці. У нас з Китаєм великий товарообіг, питання не тільки у війні, питання в тому, що ми країни, які зацікавлені в збереженні економічних відносин... Китай поважає територіальну цілісність, а отже, має зробити все, щоб РФ пішла з нашої території. Тому що в цьому і є повага до суверенітету та територіальної цілісності», — повідомив Зеленський.

Він додав, що факт того, що Китай почав говорити про Україну — це дуже непогано. Однак є питання, до чого призведуть ці слова. Зеленський висловив надію, що Китай буде на боці справедливого миру та не буде постачати зброю Росії. Поставки китайської зброї Росії призведуть до Третьої світової війни.

Quote«Наше завдання зібрати всіх, щоб ізолювати одних», — додав він.

Про можливість що росія піде війною у інші країни

Зеленський повідомив, що вважає можливим подальше розгортання війни за межами України. За його словами, Путіну треба показувати перемоги на полі бою. В Україні цього не буде, тому він може бути там, де є слабке місце.

Quote« І бажано, щоб це були держави, де був вплив Москви ще за радянських часів. І тут ви знаєте приклад Молдови. Наша розвідка перехопила документ, я передав це Санду. Там є докази, що вони хотіли змінити керівництво держави. Яким чином? Ми говоримо про атаку з Придністровʼя. Вони можуть розвивати цей напрямок», — повідомив він.

За словами президента, зараз росіяни закидують інформацію, що Україна може зайти на територію Придністровʼя. Вони провокують постійно. Але Україна поважає територіальну цілісність Молдови.

Про розчарування та помилки

Quote«Хто мене розчарував? Всі ті, хто поїхали 24 лютого 2022 року. Всі ті, хто виїхали з Києва. Ті, хто виїжджав з міст, сіл, які повинні (були) керувати державою або охороняти її, битися за неї. Всі ці люди мене розчарували», — розповів Зеленський відповідаючи на питання про найголовніше розчарування.

Стосовно найбільшої помилки, президент повідомив що за час війни їх було достатньо. Зеленський сказав, що щоденно робить вибір. Він жива людина, й, напевно помиляється.

Стосовно найстрашнішого з того що Зеленський побачив під час війни, Зеленський наголосив на наслідках російської агресії у Бучі.

Quote «Було дуже страшно за те, що таке ми побачили. Побачили реально, що диявол не десь там, він на землі», — повідомив він.

Про особисте

Президент розчулився, коли заявив, що мало бачиться зі своїми дітьми і батьками.

Your browser doesn't support HTML5 video.

Quote«Я їх люблю. Мої діти — головні люди для мене, не часто бачу. Батьки — їх зовсім не бачу. Дружиною пишаюсь дуже сильно. Вважаю, вона все робить заради дітей і держави. Хотілося б трошки заради мене. Жартую. Це найскладніше, тому не можу відповісти. Головне їх не підвести. І я радий, що вони в Україні і вони навчаються в українських вузах. Це дуже важливо, щоб діти були тут. Я не можу їм наказати, вони такі люди і я пишаюсь, що мені так пощастило з сімʼєю і державою», — повідомив він.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉