Facebook Pixel

РФ хоче взяти під контроль аеропорт у Кишиневі для перекидання військ

Президент Володимир Зеленський повідомив, що план Росії щодо заміни прозахідного керівництва Республіки Молдова, розкритий українськими спецслужбами, пізніше був підтверджений і європейськими країнами. Про це пише moldova1.

Кремль хоче взяти під контроль аеропорт Кишинева, щоб мати можливість перевозити солдатів і обладнання для відкриття нового фронту в Україні з Придністровського регіону.

За словами Зеленського, росія розробляла план щодо дестабілізації Молдови протягом довгого часу. Росія хоче скористатися тим, що Молдова не є ані членом НАТО, ані членом ЄС.

Quote«Росія планує це вже давно. Однак Молдова та Росія не мають спільного державного кордону. Як же їм здійснити свій план (відкрити новий фронт в Україну з Молдови — The Page)? Звідки вони відправлятимуть свої війська та техніку? Для цього росіянам потрібні аеропорти. Але зараз у Молдові є лише один аеропорт — у столиці Кишиневі. Тому їм доводиться використовувати цей аеропорт і всі ресурси Придністров'я», — пояснив Володимир Зеленський.

Зеленський передав інформацію президенту Молдови Майї Санду. Молдавський премʼєр Дорін Речан підтверджує план Росії щодо Молдови й запевняє: влада готова втрутитися. За його словами, Молдова значно зміцнила свої можливості після спроб дестабілізувати ситуацію в країні восени минулого року, тому влада тепер готова «до різних сценаріїв, спрямованих проти безпеки Республіки Молдова».

Quote«Ще раз підкреслю: наша мета — забезпечити мир і стабільність у країні, зокрема й щодо району на лівому березі Дністра. Республіка Молдова виступає за мирне врегулювання придністровського конфлікту, і ми маємо погодити наші цілі щодо миру та безпеки», — додав прем'єр-міністр.

Контекст. Раніше повідомлялося, що Росія планує вторгнення в Республіку Молдова на початку 2023 року, а реалізація цього сценарію залежить від розвитку подій в Україні.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉