Ярославському дозволили купити банк Пінчука: яка зараз ситуація в «Кредит-Дніпрі»

Олександр Ярославський. Фото: УНІАН

Олександр Ярославський. Фото: УНІАН

Нацбанк 30 липня погодив купівлю Александром Ярославським 100% статутного капіталу банку «Кредит-Дніпро».

Про це повідомила пресслужба регулятора.

Водночас, Ярославський зобов'язався надавати повну фінансову підтримку банку для забезпечення належного фінансового стану.

Telegram Logo

Згідно з повідомленням, наразі контролером банку є Віктор Пінчук, який опосередковано володіє 100% статутного капіталу банку.

Що відбувається у банку «Кредит-Дніпро»

Станом на 1 липня показник достатності регулятивного капіталу, заявлений банком, був на рівні 16,28%, місяцем раніше цей показник був на рівні 13,98%. Варто зазначити, що вимога Нацбанку була, щоб цей показник був не менше 10%.

За підсумками минулого року «Кредит-Дніпро» задекларував 310 млн грн прибутку. Водночас у 2019 році активи банку скоротилися на 12,2% до 8,8 млрд грн, як порівняти з показником 2018 року.

Стрес-тест, проведений минулого року показав, що банку потрібен капітал у розмірі 2,4 млрд грн за сприятливим макросценарієм, а за несприятливим — 3,8 млрд грн.

Станом на кінець грудня минулого року, потреба у капіталі за базовим сценарієм зменшилася до 462 млн грн, а за несприятливим — до 1,64 млрд грн.

Контекст. На початку грудня 2019 року The Page стало відомо про те, що Ярославський збирається купити «Кредит-Дніпро». Тоді в East One не підтвердили, але й не спростували це. Проте пізніше Ярославський направив до Нацбанку офіційного листа про намір придбати банк, чим підтвердив можливість укладення угоди.

Ярославський офіційно подав до Нацбанку пакет документів для купівлі банку «Кредит-Дніпро» у квітні цього року.

За останні три роки Пінчук вніс в капітал свого банку майже 2,8 млрд грн. Востаннє — в грудні 2019-го. Тоді «Кредит-Дніпро» збільшив статутний капітал на 866,5 млн грн (+32%) — до майже 3,6 млрд грн.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини