Facebook Pixel

Чому українці досі споживають російський контент: позбутися російського швидко не вийде – Остап Українець

Навіть на тлі повномасштабної війни з росією українське суспільство продовжує споживати російський контент. Остап Українець в інтерв'ю The Page розповів, як на сучасну українську культуру вплинула війна та про боротьбу з російським контентом.

Він підкреслює: «Більшість людей, які зараз в Збройних силах, вони формувалися і зростали на російському контенті. Добре-недобре, яка б не була політична доцільність чи недоцільність, ми не можемо цього змінити».

Які причини споживанні російського контенту в Україні

Причина – у багаторічній відсутності українських культурних альтернатив у дитинстві і юності багатьох громадян. Українець пояснює: «Ці люди не мають української культури, до якої можна відкотитись. Якщо цій людині 40-50 років, ти вже цю культуру їй і не запропонуєш».

У стані стресу чи емоційного виснаження навіть патріотично налаштовані українці можуть повертатися до російського контенту – просто тому, що він знайомий. «Для того, щоб знайти сьогодні український контент, під який вона зможе відпочити, їй вже треба докладати інтелектуальних зусиль. Це вже більша робота, ніж вертатись до того, що відоме і що знайоме», – зауважує він.

QuoteЦей культурний «відкат» має ще одну проблему – він супроводжується когнітивним дисонансом. «Я споживаю російське і тим, що я воюю з Росією, – він не вирішується в більшості випадків. Легко обрати про це не думати, бо для цього вже є готова формула «мистецтва поза політикою». Це брехня від першого до останнього слова, але готова формула є».

Одним із прикладів ефективної роботи є ініціатива «Книга на фронт», яка передає українські книги військовим. Українець пояснює, що це формування і майбутніх покупців українських книжок, для тих, хто раніше не читав. «Це багаж мовний, культурний, літературний для людей».

Quote«Нашим прицілом відповідно має бути робота з тим, щоби цією колективною культурною пам'яттю українців все менше ставала російська попса і все більше ставала українська культура», – наголошує він.

Українець наголошує: для зміни культурної парадигми потрібен «не просто час, а час і багато зусиль, і багато ресурсів, у це вкладених».

Які сенси варто транслювати на Захід (відео)

Подякувати 🎉