Ярославський подав до НБУ документи на покупку банку Пінчука

Олександр Ярославський. Фото: УНІАН

Олександр Ярославський. Фото: УНІАН

Бізнесмен Олександр Ярославський офіційно подав до Нацбанку пакет документів для купівлі банку «Кредит-Дніпро», який належить Віктору Пінчуку. Напередодні угоду дозволив Антимонопольний комітет.

Зараз Нацбанк розглядає отримані документи, повідомив регулятор агентству «Інтерфакс-Україна». Але за законодавством термін отримання дозволу може затягнутися на три місяці. Нацбанк перевірить ділову репутацію покупця, його фінансовий стан і джерела походження коштів.

Контекст. На початку грудня 2019 року The Page стало відомо про те, що Ярославський збирається купити «Кредит-Дніпро». Тоді в East One не підтвердили, але й не спростували це. Проте пізніше Ярославський направив до Нацбанку офіційного листа про намір придбати банк, чим підтвердив можливість укладення угоди.

Telegram Logo

За останні три роки Пінчук вніс в капітал свого банку майже 2,8 млрд грн. Востаннє — в грудні 2019-го. Тоді «Кредит-Дніпро» збільшив статутний капітал на 866,5 млн грн (+32%) — до майже 3,6 млрд грн.

Ярославський раніше володів Укрсиббанком, який 2010 року продав французькій BNP Paribas Group. Після цього бізнесмен не цікавився банківським бізнесом аж до 2018 року — тоді його зацікавив Промінвестбанк (зараз навколо цього активу розгорнулася справжня битва).


Банк «Кредит-Дніпро» засновано 1993 року. Єдиний його акціонер — компанія «Бренкрофт Ентерпрайзез Лімітед», що належить Віктору Пінчуку.

За даними НБУ, на 1 січня 2020 року «Кредит-Дніпро» займав 20-е місце серед 75 діючих банків України – його активи становили трохи менше 11,4 млрд грн.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Список «червоної» та «зеленої» зон: можливі зміни у критеріях МОЗ

Міністерство охорони здоров'я може змінити критерії розділення країн на «червону» та «зелену» зони. Замість кількості активних хворих можна використовувати показник інцидентності на 100 тис. населення, який розраховується за кількістю нових захворювань за останні 14 днів.

Ті, що біжать хвилями. Як треба змінити портову галузь України

Українську портову галузь стрясають скандали. Державні органи, які регулюють діяльність портів, продовжують створювати в них вкрай токсичну атмосферу. Для того щоб знову зробити галузь привабливою для вантажів і домогтися значного зростання перевалки, потрібна масштабна дерегуляція та зміна низки ключових законів.

партнерський матеріал

Зеленський пообіцяв МВФ до кінця тижня представити кандидатуру голови Нацбанку

Президент Володимир Зеленський під час розмови з директоркою-розпорядницею МВФ Крісталіною Георгієвою запевнив, що до кінця тижня запропонує парламенту кандидатуру голови НБУ.