Facebook Pixel

«Кредит-Дніпро» продається Олександру Ярославському

Як стало відомо The Page, банк «Кредит-Дніпро», який належить бізнесменові Віктору Пінчуку, купує Олександр Ярославський.

Про це The Page повідомили три незалежних джерела. «Банк «Кредит-Дніпро» проданий Олександру Ярославському», – розповів голова одного з найбільших банків. Фінансовий аналітик великої інвестиційної компанії, який побажав залишитися неназваним, додав, що в установі вже працюють люди Ярославського. Ще один банкір підтвердив, що знайомий з новим менеджментом і що він представляє цього бізнесмена, але уточнив, що угода ще не закрита.

В інвестиційній компанії East One, яка управляє активами Віктора Пінчука, цю інформацію не підтвердили, але й не спростували.

«Згідно з комунікаційною політикою групи East One, ми публічно сповіщаємо про покупку і продаж активів, які знаходяться під мандатом групи. Якщо такі відбудуться, ви обов'язково про це дізнаєтеся».

Наталія Вовк

Наталія Вовк

Директор з комунікацій групи East One

У групі DCH коментарі не надали.

Компанія Пінчука вже давно шукає покупця для банку. За словами керуючого партнера Atlas Advisors Олексія Ращупкіна, інтерес до «Кредит-Дніпру» проявляла група ТАС Сергія Тігіпка. І в інвестора нібито виникли питання до стану банку. Основне питання — питання до резервів за кредитами.

Національний банк України за результатами стрес-тестів вимагав провести докапіталізацію банку. Як розповіла Наталія Вовк, у листопаді 2019 року завершена процедура докапіталізації банку «Кредит-Дніпро». Вона проведена відповідно до рішення акціонера від п'ятого листопада 2018 року. Також зареєстрований статут банку у новій редакції – у зв'язку із збільшенням статутного капіталу з 2,7 млрд грн до 3,6 млрд грн.

«Збільшення статутного капіталу в поєднанні з ефективним розвитком нового бізнесу дозволили поліпшити операційний фінансовий результат, вийти на прибуткову діяльність за підсумками 10 місяців, суттєво зміцнити свій фінансовий стан, результатом чого стало виконання всіх економічних нормативів», – каже Вовк.

За останні 10 місяців стан банку покращився, повідомляють фінансові аналітики. «Майже на 14% зменшилися чисті активи банку, скорочено кредитний портфель. Схоже, що власник чистить банк. Скоротилася кількість валютної ліквідності: на початку року її було 4,3 млрд грн, а на кінець десятого місяця цей показник впав на 21%. Схоже, що погашалися великі кредити у валюті», – вважає джерело на банківському ринку.

Також на 20% зменшилися кредити юросіб. Майже повністю скоротився портфель ОВДП. «У банку вирівнюється портфель, щоб установа відповідала бажанням покупця», – говорить Олексій Ращупкін.

Всі опитані аналітики високо оцінили роботу менеджменту, проведену за останні 10 місяців під керівництвом голови правління Олени Малинської. Також банк має дуже серйозну наглядову раду, в яку входять ексглава МВФ Домінік Стросс-Кан, а також президент Rothschild Conseil International в 1999-2004 роках і партнер Maison Lazard et Cie, заступник директора Credit Industriel et Commercial Жан-П'єр Сальтьель.

У НБУ повідомили, що поки що не отримували документів щодо погодження набуття істотної участі в банку. «Згідно зі статтею 34 Закону України« Про банки і банківську діяльність »Національний банк України розглядає документи, зазначені у цій статті, протягом трьох місяців з дня отримання повного пакета відповідних документів. При розгляді пакету документів Національний банк України перевірить ділової репутації інвестора вимогам, встановленим в нормативно-правових актах Національного банку України, його фінансовий стан і джерела походження коштів «, — кажуть в НБУ.

Опитані The Page співрозмовники поки що утрималися від оцінки вартості банку. «Давно минули часи, коли банки продавалися за високими цінами», – пояснює аналітик компанії ICU Михайло Демків.

Quote«Після кризи 2008 року (і особливо після 2014 року) банки й поготів почали продаватися з дисконтом до капіталу, а деякі взагалі віддавалися тим, хто готовий інвестувати та розвивати їх. Навіть деякі іноземні банки, які торгуються на іноземних біржах, оцінюють зараз тільки у 23% від облікової вартості їхнього капіталу», – сказав Демків.
Подякувати 🎉