Бізнес-акваріум: Пінчук шукає покупця для своїх активів, а Медведчук стає третім за впливом на телебачення

Олег Гавриш
перший заступник головного редактора The Page

Як зазвичай, у рубриці бізнес-акваріум хочу розповісти вам про ті чутки, які заслуговують на увагу, і які обговорює український бізнес.

Віктор Пінчук шукає покупців для своїх активів. Як розповіло The Page джерело у великій інвесткомпанії, з початку року бізнесмен шукає того, хто б купив «Інтерпайп», за який він розраховує отримати мільярд доларів США, а також банк «Кредит Дніпро».

За словами співрозмовника The Page, покупець вже знайшовся і навіть був готовим (з урахуванням боргу компанії в $500 млн) дати за актив на руки $120‑150 млн. Втім, у Пінчука нібито вважають таку пропозицію неприйнятною. Активи також пропонували і групі ТАС Сергія Тігіпка. Але там не знайшлося потрібної суми на покупку.

Telegram Logo

А ось на те, щоб купити медіа Віктора Пінчука (зокрема телеканали ICTV і СТБ) є як мінімум двоє бажаючих – «Газпром-медіа» та Віктор Медведчук. Втім, джерело грошей тут, судячи з усього, одне й те ж саме. Як розповіло The Page джерело на медіа-ринку, поки що підприємець навів порядок у своїх активах – знизив витрати, провів реструктуризацію. Так вони виглядають набагато привабливішими для потенційного інвестора.

Вихід з бізнесу і продаж своїх активів для Віктора Пінчука – це лише один з можливих сценаріїв, проте розглядаються й інші.

Втім, у самого Віктора Пінчука наразі чутки заперечують. В EastOne сказали, що нічого подібного не відбувається.

На телевізійному ринку посилюється вплив Віктора Медведчука, який може стати ще більш потужним. Слідом за покупкою 112-Україна, NewsOne і Zik Медведчук веде переговори про купівлю телеканалів Віктора Пінчука і «Прямого каналу». Очолив його холдинг колишній генпродюсер «Прямого» Олексій Семенов.

Втім, номінальний власник «Прямого» — колишній нардеп Володимир Макеєнко вже спростував інформацію про продаж каналу. Більш того, він сам готовий купити 112-Україна і Zik у Медведчука.

Якщо все задумане Медведчуку вдасться, то цілком ймовірно, що проросійський політик сконцентрує в своїх руках третій за впливовістю медіа-ресурс у країні. Протистояти йому зможе хіба що медіа-група «Україна» Ріната Ахметова та «1+1» Ігоря Коломойського.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: kolonka@thepage.ua

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Список «червоної» та «зеленої» зон: можливі зміни у критеріях МОЗ

Міністерство охорони здоров'я може змінити критерії розділення країн на «червону» та «зелену» зони. Замість кількості активних хворих можна використовувати показник інцидентності на 100 тис. населення, який розраховується за кількістю нових захворювань за останні 14 днів.

Ті, що біжать хвилями. Як треба змінити портову галузь України

Українську портову галузь стрясають скандали. Державні органи, які регулюють діяльність портів, продовжують створювати в них вкрай токсичну атмосферу. Для того щоб знову зробити галузь привабливою для вантажів і домогтися значного зростання перевалки, потрібна масштабна дерегуляція та зміна низки ключових законів.

партнерський матеріал

Зеленський пообіцяв МВФ до кінця тижня представити кандидатуру голови Нацбанку

Президент Володимир Зеленський під час розмови з директоркою-розпорядницею МВФ Крісталіною Георгієвою запевнив, що до кінця тижня запропонує парламенту кандидатуру голови НБУ.