Малосніжна зима 2025 року і минулорічна посуха зменшують ймовірність повеней і водопілля навіть в регіонах традиційних боліт і лісів. Попри дощі цього тижня, річки на Полтавщині до п’ятниці, 4 квітня, піднялися всього на 1-2 см, свідчить Регіональний офіс водних ресурсів у Полтавській області. Рівень води в Десні на Чернігівщині у березні був одним з найнижчих за останні 140 років, повідомляє «Суспільне».
Полтавські гідрометеорологи прогнозували, що водопілля на численних річках області цього року буде нижчим за середні багаторічні значення. Екологічна ситуація на водоймах є критичною, водосховища на початку квітня були наповнені навіть не на половину.
Чи буде де жити болотним птахам влітку 2025
На Полтавщині, вздовж річок Псел, Ворскла, Говтва та інших, серед боліт і лук є багато природоохоронних об'єктів – парків і заказників. Вони зберігають не тільки унікальні рослини, але й птахів і тварин.

Гирло річки Говтва на межі заказників Михнівський і Брідок на Полтавщині.
З березня рідкісні птахи повертаються на літні квартири – до єдиного в області орнітологічного заказника загальнодержавного значення «Михнівський». Тут вже бачили і червонокнижного сірого журавля, і білу чаплю, і інших птахів.
Орнітологічний заказник «Михнівський» – це 450 гектарів високотравного болота у заплаві річки Говтва з чисельними водними плесами в Решетилівському районі Полтавщини.

Михнівський орнітологічний заказник — це 450 гектар високотравного болота у заплаві річки Говтва.
Болотисті луки, що вкриті осокою, очеретом, рогозами, дають пристанок розмаїттю птахів. У травні поодинокі відвідувачі заказника матимуть змогу насолодитися цвітінням півників болотних. Кілька заток і болітець заказника мають водне дзеркало. Влітку тут можна буде подивитися на русалчин квіт, або німфею, одну з перлин Зеленої книги України.
З березня на болота почали повертатися болотно-водні птахи, яких у Михнівському заказнику нарахували 29 видів. Вже долетіли навіть червонокнижний журавель сірий і сіра чапля.
Очікують на жайворонків, перепелів, куріпок, рибалочку блакитного і болотяну сову. З сусідніх лісів заходять підживитися чи навіть оселитися лисиці, горностаї, кабани, борсуки.
Проте чи вистачить цього літа води у річці Говтва і болотах навколо, аби всі болотні птахи змогли кублити гнізда і вивести пташенят, наразі незрозуміло.