Facebook Pixel

Кабмін звільнив усіх членів наглядової ради «Нафтогазу»

Усі члени наглядової ради «Нафтогазу» пішли у відставку. Фото: «УП»

Усі члени наглядової ради «Нафтогазу» пішли у відставку. Фото: «УП»

Кабінет міністрів, слідом за незалежними директорами, які подали у відставку на початку вересня, звільнив членів наглядової ради «Нафтогазу України» від держави: Юлію Ковалів, Наталію Бойко та Юлію Свириденко. Про це повідомила Ковалів на своїй сторінці у Facebook.

«Повноваження всіх членів наглядової ради припинені, тож акціонер (Кабмін) та нове керівництво прийматимуть всі важливі для компанії рішення», — написала Ковалів.

Як повідомлялося, після отримання заяв про відставку незалежних членів наглядової ради на початку вересня прем'єр-міністр Денис Шмигаль доручив до раніше оголошеного конкурсу з відбору одного незалежного члена ради оголосити конкурс із відбору ще трьох незалежних.

Telegram Logo

За його словами, конкурс має завершитися в листопаді цього року, щоб новий склад наглядової ради мав достатньо часу, щоб визначитися з вимогами до кандидата на посаду голови правління НАК і провести конкурс з його обрання не пізніше першого травня наступного року. На період відсутності наглядової ради за потреби частину її функцій може виконувати Кабінет міністрів у рамках зборів акціонерів, затверджуючи необхідні рішення.

Контекст. 30 квітня цього року п'ять членів наглядової ради «Нафтогазу» (Клер Споттісвуд, Бруно Лескуа і Людо ван дер Хейден, а також Юлія Кузнецова та Наталія Бойко) публічно оголосили про припинення своїх повноважень із 14 травня. Після цього уряд запропонував їм залишитися на роботі ще на рік, до обрання нового складу ради.

Цьому передувало визнання Кабміном роботи наглядової ради та правління компанії «Нафтогаз» незадовільною. Тоді уряд спочатку припинив повноваження всіх членів наглядової ради з їхнім подальшим переобранням у повному складі, але з 30 квітня 2021 року.

28 квітня 2021 року Кабмін вирішив звільнити Андрія Коболєва, який керував «Нафтогазом» із 2015 року. Після цього компанію очолив в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко. Коболєв заявив, що дізнався про своє звільнення зі ЗМІ, і неодноразово натякав на незаконність дій Кабміну. У самому «Нафтогазі» рішення КМУ назвали «юридичною маніпуляцією»: заради звільнення Коболєва Кабмін відправив наглядову раду «Нафтогазу» на дві доби у відставку. У США і G7 звільнення Коболєва різко розкритикували та натякнули на політичне втручання в роботу «Нафтогазу».

15 червня в НАЗК заявили про те, що Вітренка незаконно призначили на посаду глави «Нафтогазу». Нацагентство спрямувало на адресу спостережної ради «Нафтогазу» вимогу звільнити Вітренка, і вже наступного дня голова наглядової ради Клер Споттісвуд ініціювала його відставку. Потім наглядова рада чомусь вирішила його не звільняти та відклала ухвалення рішення.

Коментарі

Всі новини