«Звільнення Наглядової ради на дві доби заради ухвалення рішення про звільнення голови правління є наругою над основними принципами корпоративного управління державними підприємствами», — йдеться в заяві «Групи Нафтогаз». Ухвалене Кабміном рішення також розцінено як юридичну маніпуляцію.
У компанії нагадують, що, відповідно до її статуту та закону «Про акціонерні товариства», подання загальним зборам пропозицій щодо звільнення голови правління разом із відповідним рішенням наглядової ради належить до виняткової компетенції наглядової ради й не може бути передано загальним зборам акціонерів.
Те, що відбулося, у «Нафтогазі» розцінили як повернення до практики ручного управління державними підприємствами.

«Такі дії Кабміну є сигналом усім державним підприємствам: робота в інтересах України, а не в інтересах певних політичних сил каратиметься. Крім того, це чіткий сигнал інвесторам у цінні папери українських емітентів: умови роботи державних підприємств України є непередбачуваними й можуть бути змінені залежно від політичної доцільності», — зробили висновок у «Нафтогазі».

Контекст. 28 квітня Кабінет міністрів провів загальні збори акціонерів «Нафтогазу», на яких роботу групи компаній у 2020 році визнали незадовільною, оскільки вони отримали 19 млрд грн збитків замість запланованих 11,5 млрд грн прибутку. Саме це стало причиною звільнення Коболєва. Водночас нинішніх незалежних членів наглядової ради «Нафтогазу» і представників держави переобрали в тому самому складі й оголосили конкурс на посади чотирьох незалежних членів наглядової ради акціонерного товариства.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Закон №4337-IX: як нові вимоги до перевізників змінять ринок автоперевезень в Україні