Facebook Pixel

Кабмін звільнив Коболєва. Головою «Нафтогазу» стане Вітренко

Кабінет міністрів звільнив главу «Нафтогазу» Андрія Коболєва. На його місце планують призначити нинішнього виконувача обов'язків міністра енергетики та ексвиконавчого директора компанії Юрія Вітренка. Про це The Page повідомило джерело в Кабінеті міністрів. Сам Коболєв на своїй сторінці у Facebook написав, що відповідну заяву не писав і про звільнення дізнався з новин.

Водночас інформацію про звільнення Коболєва за підсумками засідання уряду підтвердила у своєму Telegram-каналі й народна депутатка від «Слуги народу» Ольга Василевська-Смаглюк. А нардеп від «Європейської солідарності» Олексій Гончаренко у своєму Telegram-каналі повідомив, що на посаду глави «Нафтогазу» призначили Вітренка.

Одночасно джерело агентства «Інтерфакс-Україна» стверджує, що Вітренко замінить Коболєва на посаді тимчасово, а саме на рік. Крім того, тимчасово було зупинено повноваження наглядової ради.

Пізніше на сайті Кабінету міністрів уточнили, що 28 квітня Кабінет міністрів України провів загальні збори акціонерів «Нафтогазу», на яких роботу групи компаній у 2020 році визнали незадовільною, адже вони отримали 19 млрд грн збитків замість запланованих 11,5 млрд грн прибутку. Саме це стало причиною звільнення Коболєва. Водночас нинішніх незалежних членів наглядової ради «Нафтогазу» та представників держави переобрали в такому самому складі й оголосили конкурс на посади чотирьох незалежних членів наглядової ради акціонерного товариства.

Раніше стало відомо про те, що Верховна Рада 29 квітня може проголосувати за призначення Германа Галущенка міністром енергетики замість Вітренка. Докладніше про це ви можете прочитати тут.

Контекст. Вітренко призначили виконувачем обов'язків міністра енергетики в грудні 2020 року. На початку квітня ЗМІ повідомили про його звільнення з посади, однак сам чиновник спростував інформацію про те, що він нібито написав заяву про звільнення.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉