Вітренко пішов війною на «Нафтогаз»: жорстко розкритикував і вимагає звільнити Коболєва та наглядову раду

Тимчасово виконуючий обов’язки міністра енергетики України Юрій Вітренко запропонував уряду змінити керівництво «Нафтогазу» та припинити контракти з членами наглядової ради.

За словами Вітренка, є декілька причин для кадрових змін. Про це йдеться у його листі прем'єр-міністру Денису Шмигалю від 12 лютого, передає LB.UA.

Однією з причин є невиконання показників з видобутку газу, яке затверджено урядом, а також плани подальшого скорочення видобутку.

Telegram Logo

Прогноз видобутку природного газу «Укргазвидобування» у 2019 році становив 15,0 млрд кубометрів, у 2020 році — 14,9 млрд кубометрів.

Однак це суперечить розпорядженням уряду, за якими видобуток мав скласти у 2019 році не менше, ніж 18,2 млрд кубів газу, а у 2020 році — не менш як 20,1 млрд кубометрів.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Також на період 2021-2025 років «Нафтогаз» очікує скорочення видобутку у 2025 році від 9,9 до 12,5 млрд кубометрів за різними сценаріями.

Крім того, причиною для звільнення голови наглядової ради Андрія Коболєва та членів ради є результати ревізії фінансово-господарської діяльності «Нафтогазу» з 1 січня 2018-го до 31 грудня 2019 року. Держаудитслужба встановила порушення, що призвели до втрат 75,5 млрд грн.

Також порушення на 37,3 млрд грн в «Укртрансгазі» виявив Офіс великих платників податків ДПС. Це призвело до заниження сплачених «Нафтогазом» дивідендів на суму 35,2 млрд грн.

Зокрема, Вітренко запропонував провести аудит ефективності діяльності «Нафтогазу» та всіх підприємств, що входять до групи «Нафтогаз».

Контекст. Колишній директор з розвитку бізнесу та виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко 17 липня 2020 року завершив свою роботу в компанії.

Згодом на позаплановому засіданні Кабмін 21 грудня звільнив тодішню в.о. міністра енергетики Ольгу Буславець з посади першого заступника міністра енергетики. Після цього він призначив першим заступником міністра Юрія Вітренка і поклав на нього обов'язки в.о. міністра.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини