Facebook Pixel

Під Вітренко ухвалили окремий закон: що він означає для нього і всієї енергетики України

Юрій Вітренко. Фото: УНІАН

Юрій Вітренко. Фото: УНІАН

Верховна Рада 23 лютого ухвалила законопроєкт №4531 щодо поновлення проведення конкурсів на посади держслужби, які припинили через карантин, і про відновлення повноважень обов'язків міністрів, зокрема виконуючого обов'язки міністра енергетики Юрія Вітренка з пропозиціями президента Володимира Зеленського.

«За» проголосували 267 народних депутатів.

Із закону, зокрема, виключили норму про обмеження виконання будь-яких повноважень заступників міністрів, якщо посада міністра вакантна, тим самим президент повернув усі повноваження в. о. міністрів, зокрема Вітренко.

Telegram Logo

Варто нагадати, що Рада ухвалила цей законопроєкт 16 лютого, але пізніше глава держави наклав на нього вето, так як у ньому були некоректно виписані повноваження виконуючих обов'язки міністрів. Зеленський пояснював, що положення, в яких йдеться про виконання першим заступником міністра або заступниками міністра тільки деяких повноважень, — неприйнятними, оскільки вони порушують конституційні норми про призначення за поданням прем'єра членів уряду.

Quote«Неприйняття Верховною Радою України протягом тривалого часу рішення про призначення міністра неминуче призведе до паралічу діяльності відповідного центрального органу виконавчої влади з формування та реалізації державної політики у визначеній сфері», — йдеться в документі з пропозиціями глави держави.

Що стосується енергетики України, то, за словами глави уряду, законопроєкт, який ухвалили 16 лютого, не дозволяв розблокувати роботу Міністерства енергетики та залишав без можливості виплати зарплат усієї енергетичної галузі, оскільки 50 тис. людей не мають підписаних бюджетних програм. Варто відзначити, що зараз Вітренко отримає більше повноважень, а відповідно і вирішить цю проблему. Тут також треба згадати конфлікт Вітренко з «Нафтогазом», минулого тижня в.о. міністра запропонував уряду змінити керівництво компанії та припинити контракти з членами наглядової ради.

Контекст. На позаплановому засіданні Кабмін увечері 21 грудня звільнив Ольгу Буславець з посади першого заступника міністра енергетики. Після цього він призначив першим заступником міністра Юрія Вітренка і поклав на нього обов'язки в.о. міністра.

Коментарі

Всі новини