Скандал у «Нафтогазі» переріс у кримінальну справу про держзраду: навіщо влада пішла проти Коболєва

Андрій Коболєв. Фото: УНІАН

Андрій Коболєв. Фото: УНІАН

Проти керівництва «Нафтогазу» порушено кримінальну справу про держзраду. Варто зазначити, що голова правління компанії Андрій Коболєв у ній не фігурує.

Водночас у компанії сприйняли відкриття справи як запрошення до публічної дискусії. Про це голова «Нафтогазу» розповів в ефірі «Громадського радіо».

Quote«Ми готові це запрошення прийняти. Нам немає чого приховувати. І щодо державного аудиту, і щодо резерву боргів, і щодо всіх інших питань ми є абсолютно відкритими», — заявив Коболєв.

За підсумками аудиту в роботі «Нафтогазу» були виявлені порушення на 226 млрд грн, що призвело до того, що держбюджет недоотримав 75 млрд грн.

Telegram Logo

Ревізори начебто виявили порушення, спрямовані на заниження розмірів дивідендів, які компанія сплачує державі. Зокрема, це стосується продажу газу за заниженими цінами, безпідставних виплат премій членам правління компанії. Також менеджмент звинувачують у провалі програми збільшення видобутку газу, порушеннях у закупівлях і прихованому кредитуванні.

Однак результати аудиту потребуватимуть перевірки з боку третьої сторони, найімовірніше, міжнародного аудиту, зазначив експерт із міжнародних енергетичних і безпекових відносин, президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайло Гончар в ефірі «Радіо Свобода».

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

На думку експерта, ревізія робилася під певне політичне замовлення. Лунали думки, що потрібно змінити керівництво держкомпанії, але для цього потрібен привід.

Водночас варто нагадати, що наразі «Нафтогаз» є одним із найбільших платників податків, водночас 2015 року підприємство було офіційно збитковим. За словами Гончара, відбуваються спроби поставити на ключові підприємства «своїх людей».

Однак як би владі не хотілося змінити керівництво «Нафтогазу», це навряд чи вдасться. Коболєв наразі має надійні позиції. Гарантією його посади є не тільки оновлений у березні цього року контракт на чотири роки, а й домовленості з МВФ, зазначив директор енергетичних програм Центру світової економіки та міжнародних відносин НАН України Валентин Землянський.

Варто зазначити, що колишній глава Офісу президента Андрій Богдан в інтерв'ю «Гордону» заявив, що чинний керівник Офісу Андрій Єрмак пообіцяв Росії виконати 13 пунктів, серед яких згадувалося і про те, що «Україна має звільнити всіх прозахідних політиків».

Контекст. Інтернет-видання «Економічна правда» повідомило про те, що Державна аудиторська служба направила матеріали ревізії «Нафтогазу» до Головного управління контррозвідки СБУ.

Йдеться про порушення, ризикові операції та неефективні управлінські рішення, які можуть призвести до втрат у розмірі 176,1 млрд грн, зокрема й фінансові порушення, що призвели до втрат 75,5 млрд грн.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини