«Нафтогаз» пішов у глибокий мінус: що стало причиною мільярдних збитків групи

Компанія «Нафтогаз» за перше півріччя 2020-го отримала 11,5 млрд грн чистого збитку, водночас за аналогічний період минулого року компанія мала 24,7 млрд грн чистого прибутку.

Згідно з консолідованим звітом без аудиту, прибуток компанії знизився на 21% — до 71,9 млрд грн.

За підсумками другого кварталу цього року збитки компанії склали 14,7 млрд грн, водночас минулого року за квітень — червень «Нафтогаз» заробив 4,1 млрд грн чистого прибутку.

Telegram Logo

Прибуток за другий квартал 2020 року склав 27,1 млрд грн, що на 24,1% більше, ніж за аналогічний період торік — 21,8 млрд грн.

За перше півріччя більш ніж удвічі знизилися обсяги капітальних інвестицій — на 8,26 млрд грн, як порівняти з показниками за аналогічний минулого року.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Станом на 30 червня цього року грошові кошти та залишки на банківських рахунках «Нафтогазу» склали 53,4 млрд грн. На початок цього року їхній обсяг складав 77,5 млрд грн.

Причиною таких результатів є:

  • зменшення видобування та розробки газу через падіння ціни на природний газ. Однак воно було частково компенсоване нижчим рівнем рентних платежів, як порівняти із шістьма місяцями 2019 року;
  • зниження транспортування, переробки нафти та продажу нафтопродуктів. На цю сферу негативно вплинуло зменшення ціни на нафтопродукти. Частково нівелювати цей вплив вдалося завдяки заходам зі скорочення витрат;
  • зменшення реалізованих обсягів газу та падіння цін, а також збільшення резерву сумнівної дебіторської заборгованості.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини