Без опалення залишаться понад 60 міст України — «Нафтогаз»

Своєчасний старт опалювального сезону під загрозою зриву в більш ніж 60 містах України через борги виробників тепла.

Перелік 98 підприємств-боржників «Нафтогаз» опублікував на своєму офіційному сайті.

При цьому кількість підприємств боржників за два минулих місяці дещо зменшилася. В середині липня їх було 109.

Telegram Logo

«Нафтогаз завчасно публікує перелік критичних боржників, щоб жителі кожної області могли перевірити, чи входить місцеве підприємство в їх число. Щоб убезпечити своїх клієнтів і успішно увійти в опалювальний сезон, виробники тепла повинні виконати обов'язкові умови поставки газу (передбачено Постановою КМУ від 19 жовтня 2018 №867)», — йдеться в повідомленні.

До таких умов належить підписання договору з «Нафтогазом» відповідно до чинного законодавства, а також виконання однієї з наступних умов:

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

- дотримання рівня розрахунків не нижче 90% (з урахуванням непрофінансованих пільг і субсидій і без урахування штрафних санкцій);

або

- висновок з «Нафтогазом» і виконання договору про реструктуризацію заборгованості за спожитий природний газ;

або

- узгодження з «Нафтогазом» і виконавчим органом місцевої ради графіка погашення заборгованості до 2021 року, його дотримання і сплата поточних платежів.

«Нафтогаз <...> максимально йде назустріч всім сторонам цього процесу. Компанія очікує від виробників тепла такого ж відповідального ставлення до своїх зобов'язань перед клієнтами і вимогами законодавства», — додали в компанії.

Антимонопольний комітет (АМКУ) дозволив передати «Нафтогазу» теплоелектроцентралі, які знаходяться в управлінні Фонду держмайна. «Нафтогазу» доведеться придбати природний газ для цих ТЕЦ на конкурсній основі після скасування спецзобов'язань (ПСО), які припинять дію 1 травня 2021 року.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини