Facebook Pixel

«Нафтогаз» почав будувати першу фотоелектростанцію

Група «Нафтогаз» розпочала будівництво фотоелектричної станції (ФЕС) «Чуднів» у Житомирській області. Потужність станції складе 33 МВт.

Про це The Page розповіли в пресслужбі «Нафтогазу».

Особливістю фотоелектричних станцій є те, що вони являють собою не одну станцію, а цілий парк. Такі станції можуть забезпечити електропостачання не тільки локальної мережі, а й живлення загальної мережі.

Якими бувають фотоелектричні станції

  • Мережева ФЕС підключається до загальної мережі. Надлишки продаються за «зеленим» тарифом. Саме такі системи окупаються найшвидше.
  • Резервна ФЕС віддає отриману від сонця енергію в акумулятор. Зазвичай їх використовують, якщо мають місце часті й відносно тривалі перебої з живленням.
  • Гібридна ФЕС поєднує властивості вищезгаданих станцій. Мають попит попри тривалий час окупності.

Контекст. «Нафтогаз» у липні запустив пілотну сонячну електростанцію «Андріївка» у Харківській області потужністю 1 МВт.

Подякувати 🎉