Facebook Pixel

НКРЕКП знизила «зелені» тарифи для діючих СЕС і ВЕС

Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) 1 серпня переглянула «зелені» тарифи для СЕС і ВЕС і надбавки за використання вітчизняного обладнання.

Т.в.о. голови Нацкомісії Оксана Кривенко на засіданні зазначила, що «це технічне рішення, яке приймається для виконання закону, якій вступил сьогодні в силу».

Для більшості СЕС встановлено тариф в розмірі 3,83 грн/кВт*год (без ПДВ). Найвищий тариф — 7,37 грн, (для СЕС, встановлених одними з перших), найнижчий — 3,29 грн.

Для СЕС, встановлених на дахах або фасадах будівель і введених в експлуатацію після 30 липня 2015 року, тариф встановлений в розмірі 4,54 грн (таких станцій близько двохсот).

Для ряду СЕС встановлено надбавки 5% і 10% за використання українського обладнання.

Для переважної більшості ВЕС тариф становить 2,82 грн/кВт*год або 3,39 грн.

Всього тарифи переглянуті для 780 суб'єктів господарювання, які володіють СЕС, і 27 — які виробляють електроенергію з енергії вітру.

Контекст. Новий закон №810-IX від 21 липня 2020 року «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії» 31 липня був підписаний президентом і опублікований в офіційних джерелах.

Він закріплює ключові положення урядового меморандуму з виробниками «зеленої» енергетики. Зокрема, дозволяє зменшити тариф для сонячних електростанцій на 15%, а для вітряних — на 7,5%. Тобто держава купуватиме у них електроенергію за меншою ціною.

Необхідність зміни «зеленого» тарифу виникла тому, що через надмірне державного стимулювання в країні створено багато приватних потужностей відновлюваної енергетики. Держава зобов'язана приймати їх дорогу електроенергію в об'єднану енергосистему країни (і платити за неї). Але попит на енергію в країні не росте, тому доводиться зменшувати генерацію дешевої енергії державними АЕС.

Держпідприємство «Енергоатом» в січні — червні отримало чистий збиток у розмірі 2,65 млрд грн проти 1,11 млрд грн чистого прибутку за аналогічний період торік.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉