Кабмін знизив «зелений» тариф для сонячних і вітрових станцій

Кабмін схвалив меморандум з інвесторами у відновлювану енергетику (ВДЕ), згідно з яким «зелений» тариф для СЕС знижено на 15%, а для ВЕС — на 7,5% без пролонгації дії.

«Ці домовленості викладено в проєкті Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері відновлюваної енергетики в Україні», — заявила в.о. міністра енергетики Ольга Буславець під час засідання уряду.

Положенням меморандуму також припиняється будівництво СЕС з 31 липня в рамках дії «зеленого» тарифу. З 31 липня 2020 року тариф для них встановлюватиметься на зелених аукціонах. На будівництво ВЕС після завершення вже початих проєктів також накладаються обмеження.

Telegram Logo

Крім того, на станції ВДЕ покладено часткову відповідальність за небаланси енергосистеми.

Зобов'язання держави щодо погашення заборгованості перед інвесторами набувають чинності з моменту ухвалення відповідного закону. Найближчим часом планується внести до парламенту законопроєкт, який імплементує ці домовленості.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

За словами Буславець, підписання меморандуму, який стане основою для розробки змін до законодавства, знизить навантаження на ринок приблизно на 7 млрд грн на рік, а до кінця 2029 року — на 2 млрд євро.

Українська енергетична галузь опинилася на порозі колапсу через стрімке введення в експлуатацію генерації з ВДЕ. До того ж через недосконале законодавство в Україні зробили ставку на токсичні сонячні електростанції, а не на користь необхідної для країни біоенергетики. Зрештою оператору магістральних мереж «Укренерго» довелося обмежувати нейтральну за викидами діоксиду вуглецю генерацію атомних станцій та вивести в простій кілька атомних реакторів.

Найбільший оператор теплової генерації компанія Ріната Ахметова ДТЕК також зазнає збитків і глушить блоки ТЕС.

Світовий банк порекомендував українському уряду відстрочити введення в експлуатацію нових електростанцій, що працюють на ВДЕ.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини