Facebook Pixel

ДТЕК Ахметова завершив перший квартал з рекордним збитком

Енергетична компанія «ДТЕК Енерго» отримала чистий збиток у розмірі 7,5 млрд грн за підсумками I кварталу 2020.

Причиною рекордних збитків у компанії назвали дестабілізацію роботи вугільних підприємств і теплових електростанцій, що входять в об'єднання через кризову ситуацію на ринку електроенергії.

Згідно квартального фінансового звіту, I квартал для теплової генерації пройшов у режимі мінімального завантаження. Кількість працюючих енергоблоків компанії скоротилася до 16. Хоча за той же період 2019 року вдень працювали 27 енергоблоків компанії, а вночі — 25 енергоблоків.

Зупинка енергоблоків призвела до зниження генерації електроенергії компанією на 37,8% — до 5,1 млрд кВт*год. На складах підприємств в квітні перебувало 2,9 млн тонн вугілля, що на 80% перевищує показник 2019 року.

Негативний ефект на фінансові результати компанії зробило і ослаблення курсу національної валюти в березні 2020.

Березень виявився для ДТЕК не найвдалішим місяцем, компанія змушена була оголосити технічний дефолт за зовнішніми запозиченнями.

Однак S&P Global Ratings підтвердило довгострокові рейтинги DTEK Renewables на рівні «В-» зі стабільним прогнозом. Це відображає очікування достатньої ліквідності та виключення серійності дефолтів сестринської компанії «ДТЕК Енерго».

Відзначимо, що компанія проводить плановий перехід власних ТЕС з вугілля дефіцитних марок «А» і «Т» на марку «Г», яка в основному видобувається на підконтрольних територіях країни. За підсумками 2019 року з антрациту на газове вугілля були переведені енергоблоки №1 ДТЕК Криворізька ТЕС та №10 Придніпровська ТЕС. Всього в 2019 році «ДТЕК Енерго» здійснила капітальних інвестицій в обсязі 5,2 млрд грн.

«ДТЕК Енерго» — найбільша приватна вертикально-інтегрована енергетична компанія України. Під контролем компанії близько 90% видобутку вугілля (17 шахт) і близько 80% теплової генерації країни (володіє дев'ятьма з 15 українських ТЕС). Створена в 2005 році в якості енергетичного дивізіону групи СКМ. Основним бенефіціаром якої є Рінат Ахметов.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉