Енергохолдинг ДТЕК припинив поставки електроенергії з системи Бурштинського енергоосторва через зниження попиту і цін на електроенергію в державах ЄС.
«Надлишок електроенергії в ЄС спровокував значне падіння цін, що не піддається порівнянню з режимами економічної та технологічної безпеки роботи Бурштинської ТЕС», — повідомили «Українським Новинам» у компанії.
За даними ДТЕК, в Угорщині ціна на електроенергію за тиждень знизилася майже удвічі – до 10-25 євро/МВт, що не покриває витрати на закупівлю та транспортування вугілля на Бурштинську ТЕС.
«Робота Бурштинської ТЕС з мінімальними обсягами виробництва за умови існування поточних цін на ринку електроенергії України в острові (1,4-1,5 грн/кВт) є збитковою і спрямована виключно на забезпечення стабільної роботи енергосистеми України», — відзначили в ДТЕК.
У компанії підкреслили, що не очікують швидкого відновлення попиту на електроенергію і націлені зберегти роботу Бурштинської ТЕС на ринок України.
Контекст. Енергетичний холдинг ДТЕК Ріната Ахметова зупинив видобуток на найбільшій вугільній компанії та вивів 18 тис. працівників у простій.
З 1 квітня «ДТЕК Енерго» призупинило роботи зі збагачення вугілля та підготовки гірничих виробок на шахтах «ДТЕК Добропіллявугілля», «Білозерська» та «Жовтнева». Причина — криза в енергетичній галузі країни, імпорт електроенергії та вугілля, а також регулярне втручання політиків у роботу енергоринку.
Наприкінці березня ДТЕК оголосив технічний дефолт, бо не в змозі платити за кредитами, і попередив кредиторів про реструктуризацію боргу, пропонуючи цінні папери та частину банківських заборгованостей.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також