Facebook Pixel

S&P підтвердило рейтинги ДТЕК ВДЕ зі стабільним прогнозом

Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings підтвердило довгострокові рейтинги ДТЕК ВДЕ (DTEK Renewables) і її єврооблігацій в євро на рівні «В-» зі стабільним прогнозом. Про це повідомило агентство «Інтерфакс-Україна».

Прогноз «стабільний» відображає очікування того, що компанія збереже достатню ліквідність, не буде схильна до впливу серійних дефолтів її сестринської компанії «ДТЕК Енерго» і реалізує свої проекти розвитку до 2021 року, якщо поправки в закон про ринок електроенергії будуть сприятливими – йдеться в повідомленні агентства.

S&P відзначає, що в Україні зараз розглядають поправки до закону про ринок електроенергії, які можуть призвести до зниження «зелених» тарифів і скоротити час для завершення нових проектів, що може вплинути на плани капітальних витрат ДТЕК ВДЕ та збільшити волатильність кредитних показників. Заплановано до кінця 2021 року збільшення потужностей з нинішніх 950 МВт до 1,5 ГВт може бути розтягнуто на 2022 рік.

«Хоча ми вважаємо, що в останні квартали умови для бізнесу в Україні стабілізувалися, вплив заходів, пов'язаних з COVID-19, на попит на енергію, платіжну дисципліну і державне регулювання в енергетиці залишаються незрозумілими», – додали в агентстві. Воно припускає, що виклики COVID-19 можуть змістити пріоритети уряду з кліматичної порядку денного на доступність енергії для кінцевих споживачів і ще більше погіршити ситуацію з ліквідністю споживачів.

S&P відзначило, що на ДТЕК ВДЕ зараз не впливає нещодавно заявлена реструктуризація боргу «ДТЕК Енерго». «Ми вважаємо, що компанія є операційно і фінансово автономним суб'єктом з достатньою ліквідністю після розміщення облігацій в 2019 році, тому ми не припускаємо будь-якого узагальненого дефолту групи», – йдеться в повідомленні.

Агентство також вважає, що стратегія материнської компанії DTEK B. V. щодо ДТЕК ВДЕ повинна полягати в тому, щоб зосередитися на капітальних вкладеннях для зростання, уникненні великих дивідендів або кредитів пов'язаним особам.

Контекст. Енергетичний холдинг ДТЕК Ріната Ахметова з 20 квітня відправив у простій підприємство «Павлоградвугілля», яке є найбільшим вуглевидобувачем в Україні. Таке рішення пояснили ситуацією на ринку електроенергії, а саме: тотальні неплатежі, затримки у виплаті зарплати, відсутність можливості сплатити за перевезення вугілля і купівлю матеріалів.

У середині квітня ДТЕК припинив експорт електроенергії з системи Бурштинського енергоострова через зниження попиту і цін на електроенергію в державах ЄС.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉