Пам’ятаєте, в Ільфа та Петрова:
«Зранку гроші – вдень стільці…. — А можна зранку стільці, а вдень гроші? – Можна, але гроші вперед».
Так само має бути й з цінами на газ для населення з відкриттям ринку з 1 серпня. Спочатку ціна – а вже потім постачання ресурсу.
Такої позиції дотримується «Нафтогаз» й окремі постачальники газу, яких одиниці, але не дотримуються приватні облзбути Фірташа, які займають монопольне становище на ринку постачання газу.
Вони нібито й виставляють ціну у себе на сайті та пишуть: ціна серпня. Але фактично вона не відрізняється від липневої.
Якщо зателефонувати до контакт-центру одного зі збутів РГК, там пояснюють дуже цікаву річ: у серпні людина платить за ресурс липня, а отже, ціна 2,97 грн/кубометр є релевантною.
На питання про те, скільки ж тоді платити за серпневий газ, відповідь така: як завжди, дізнаєтеся наприкінці серпня.
І от тут виникає питання: у контакт-центрі компанії не знають про те, що ціна має встановлюватися на початку місяця споживання? Чи то якась тактика формування ресурсу на газ?

Але такі дії прямо порушують норми, що прописані у Правилах постачання природного газу (абзац п'ятий пункту 28 розділу ІІІ).
Цікаво, який сюрприз чекає на клієнтів більшості газзбутів? Бо ціни на ринку дали тільки дві газопостачальні компанії — ГК «Нафтогаз України» та ТОВ «Кременчукгаз-постачання».
Ціна на газ стала якоюсь містикою. І навколо неї вирують якісь епічні пристрасті. Без сформованої ціни збути Фірташа звинувачують «Нафтогаз» у спробі захопити ринок і створити монополію.
Ну, по-перше, двох монополій на ринку не може бути. І з огляду на динаміку зміни постачальника в Європі, скоріше за все, у наявної збутової монополії позиції похитнуться. А їй цього дуже сильно не хочеться.
По-друге, схоже, що газзбути готуються до підвищення цін на газ для населення. Бо ціни немає, а розмов про те, що «Нафтогаз» демпінгує ціни, забагато.
Здається, що РГК готується зробити високу націнку на свій газ. «Нафтогаз» не припиняв продаж газу для збутових компаній, запропонував стандартні умови для всіх постачальників. А от конкуренція будуватиметься навколо націнки постачальника.
Скільки націнки дадуть збути РГК? Це питання. Раніше націнка була фіксованою – 2,5%. Скільки буде тепер? «Нафтогаз» прогнозує, що націнка має бути на рівні 5-6%.
В Європі націнка постачальника складає в середньому 23-24%, але залежно від країни та рівня зарегульованості може варіюватися від 1% (Румунія) до 55% (Італія) і навіть 85% (Швейцарія).
Яким шляхом піде РГК і скільки змусить платити людей?
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також