Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

«Нафтогаз» прокоментував постачання «Газпрому» в ОРДЛО

Фото: сайт «Нафтогазу»

Фото: сайт «Нафтогазу»

Російський «Газпром» вперше перестав звітувати про об'єми постачання газу на тимчасово окуповані території Луганської та Донецької областей. Раніше компанія записувала усі постачання газу в ОРДЛО на рахунок «Нафтогазу». Однак наразі прямого контракту у «Газпрому» з «Нафтогазом» немає, що змусило російську компанію змінити схему постачання.

Про це розповів «Комерсант».

З 2015 до 2019 року «Газпром» поставив на окуповані території газу на $3 млрд, однак ніяких грошей за це не отримає.

У пресслужбі «Нафтогазу» розповіли The Page, що Стокгольмський арбітраж підтвердив, що компанія не повинна платити за газ, який «Газпром» постачає іншим особам. Крім того, «Нафтогаз» не замовляв та не приймав газ на ГВС Платове та Прохорівка на східному кордоні України, адже вони розташовані на непідконтрольній українській владі території.

Quote«З грудня 2015 року «Нафтогаз» не здійснював закупівлю російського газу за контрактом з купівлі-продажу природного газу у 2009-2019 роках», — додали в «Нафтогазі».

Водночас у «Газпромі» заявили, що причиною припинення розкриття об'єму постачання газу до так званих ЛНР та ДНР стала саме відсутність контракту з «Нафтогазом».

Через це «Газпрому» довелося знайти нову юридичну схему для постачання газу на територію Східної України. Найвірогідніше, газ до окупованих територій постачається як газ, що йде на технічні потреби ГТС. А витрати за цією статтею минулого року склали 38 млрд кубів. Загалом потреби ЛНР та ДНР складуть лише 6-7% цього об'єму та будуть малопомітними на фоні річних коливань.

Ба більше, схожу схему застосовують і для енергопостачання на окупованих територіях.

Контекст. Судові розгляди між «Газпромом» і «Нафтогазом» за контрактами на транзит і постачання газу в Україну тривають з 2014 року. У лютому 2018 го Стокгольмський арбітражний суд виніс рішення, яким зобов'язав «Газпром» заплатити українському монополісту компенсацію збитків у розмірі $2,6 млрд з урахуванням взаємозаліку.

У Мінську 20 грудня було підписано міжурядовий протокол Україна — РФ — Єврокомісія. Сторони домовилися, що «Газпром» виплатить «Нафтогазу» $2,9 млрд до 29 грудня за рішенням Стокгольмського арбітражу. Український уряд підпише мирову угоду з «Газпромом» щодо врегулювання судових претензій Антимонопольного комітету України (АМКУ) на $7,4 млрд.

Сторони також домовились про транзит газу на п'ять років, однак його можна продовжити ще на десять на таких самих умовах.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини