Facebook Pixel

Наглядова рада «Нафтогазу» передумала звільняти Вітренко. Відставку розглянуть на наступних засіданнях

Наглядова рада Нафтогазу перенесла звільнення Юрія Вітренка. Фото: УНІАН

Наглядова рада Нафтогазу перенесла звільнення Юрія Вітренка. Фото: УНІАН

Наглядова рада «Нафтогазу» на засіданні 24–25 червня перенесла розгляд можливої відставки глави правління компанії Юрія Вітренко.

Згідно із заявою членів наглядової ради, питання можуть розглянути на одному з наступних засідань, передає агентство «Інтерфакс-Україна».

За словами ж незалежних директорів, до управління компанією потрібно застосувати колегіальний підхід. Це означає, що рішення ухвалюють більшість членів правління, а головними питаннями займається рада.

Telegram Logo

У заяві також ідеться, що наглядова рада очікує від Вітренко пропозицій щодо тих змін у стратегію та організаційну структуру «Нафтогазу», які він представив, найближчим часом.

Quote«Багато трансформаційних заходів поки що припинено, частина основних людей вже покинули організацію. Що довше триватиме ця невизначеність, то більше це вплине на персонал компанії, результати діяльності «Нафтогазу» і його майбутнє», — йдеться в повідомленні.

Контекст. 28 квітня 2021 року Кабмін вирішив звільнити Андрія Коболєва, який керував «Нафтогазом» із 2015 року. Після цього компанію очолив в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко.

Коболєв заявив, що дізнався про своє звільнення зі ЗМІ, і неодноразово натякав на незаконність дій Кабміну. У самому «Нафтогазі» рішення КМУ назвали «юридичною маніпуляцією»: заради звільнення Коболєва Кабмін відправив наглядову раду «Нафтогазу» на дві доби у відставку. У США і G7 звільнення Коболєва різко розкритикували і натякнули на політичне втручання в роботу «Нафтогазу».

Пізніше Нацагентство з питань запобігання корупції заявило про те, що Вітренко незаконно призначили на посаду глави «Нафтогазу». За словами глави відомства Олександра Новікова, під час призначення Вітренко був порушений закон «Про запобігання корупції». Однак сам чиновник не згоден із цим і має намір звернутися до суду. Наступного дня глава наглядової ради «Нафтогазу» Клер Споттісвуд ініціювала відставку Вітренко, а прем'єр-міністр Денис Шмигаль поскаржився до суду на припис НАЗК і зажадав його скасувати.

Коментарі

Всі новини