Facebook Pixel

Шмигаль подав до суду позов проти звільнення Вітренко з «Нафтогазу»

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль просить суд визнати протиправним та скасувати припис Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК). Про це повідомляє пресслужба Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК).

«Позивач просить суд визнати протиправним та скасувати припис Національного агентства з питань запобігання корупції, датований 14 червня нинішнього року. Також у позовних вимогах ОАСК просять залучити до участі в справі в ролі третіх осіб, які не висувають власних вимог щодо предмету спору на стороні позивача, — Кабінет Міністрів України та голову правління «НАК «Нафтогаз України» Юрія Вітренка», — йдеться в повідомленні.

Натепер суд вирішує питання про відкриття провадження за цим позовом.

Контекст. 28 квітня 2021 року Кабмін звільнив Андрія Коболєва з посади глави «Нафтогазу». Потім компанію очолив Вітренко. Після голава НАЗК Олександр Новіков заявив, що під час призначення Вітренко був порушений закон «Про запобігання корупції». Закон забороняє посадовцю після звільнення з держслужби протягом року керувати організаціями, на які він міг впливати на попередньому місці роботи. 16 червня 2021 року голова наглядової ради «Нафтогазу» Клер Споттісвуд ініціювала відставку Вітренко.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉