Facebook Pixel

Наглядова рада «Нафтогазу» почала звільняти Вітренка

Юрія Вітренка звільняють із «Нафтогазу»: наглядова рада почала процедуру. Фото: УНІАН

Юрія Вітренка звільняють із «Нафтогазу»: наглядова рада почала процедуру. Фото: УНІАН

Глава наглядової ради «Нафтогазу» Клер Споттісвуд ініціювала відставку глави правління компанії Юрія Вітренка після того, як Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) заявило про незаконність його призначення на посаду.

Як йдеться в заяві, яка є в розпорядженні агентства «Інтерфакс-Україна», для цього Споттісвуд скликала позачергове засідання наглядової ради.

«Для забезпечення дотримання високих стандартів належного корпоративного управління, я вважаю, що таке відсторонення відповідає інтересам «Нафтогазу» та України», — йдеться в повідомленні.

Telegram Logo

За словами Споттісвуд, після того, як НАЗК зобов'язало Кабінет міністрів скасувати рішення про призначення Вітренка главою «Нафтогазу», вона обговорила ситуацію з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем і міністром юстиції Денисом Малюською.

Quote«Прем'єр-міністр України зобов'язався ухвалити остаточне рішення, зокрема розв'язати питання щодо припинення дії контракту з Вітренком як належить, упродовж 10 робочих днів від 15 червня 2021 року», — пише вона.

Водночас сам Вітренко не захотів добровільно зупинити виконання своїх обов'язків на цей період і не провів відповідних консультацій із членами правління або наглядової ради щодо свого рішення оскаржити припис Нацагентства.

Контекст. Напередодні Нацагентство з питань запобігання корупції заявило про те, що Вітренка незаконно призначили на посаду глави «Нафтогазу». За словами глави відомства Олександра Новікова, під час призначення Вітренка було порушено закон «Про запобігання корупції». Сам чиновник із цим не згоден і планує піти до суду.

Нагадаємо, що 28 квітня 2021 року Кабмін вирішив звільнити Андрія Коболєва, який керував «Нафтогазом» із 2015 року. Після того НАК очолив в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко.

Коболєв заявив, що дізнався про своє звільнення зі ЗМІ, і неодноразово натякав на незаконність дій Кабміну. У самому «Нафтогазі» рішення КМУ назвали «юридичною маніпуляцією» — заради звільнення Коболєва Кабмін відправив наглядову раду «Нафтогазу» на дві доби у відставку. У США і G7 звільнення Коболєва різко розкритикували й натякнули на політичне втручання в роботу «Нафтогазу».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини