Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Вітренко розповів, з чого почне керівництво «Нафтогазом»

Вітренко дав перше інтерв'ю на новій посаді. Фото: УНІАН

Вітренко дав перше інтерв'ю на новій посаді. Фото: УНІАН

«Я не можу з довірою ставитися до вже розроблених в компанії планів, тому що обіцяють прибуток, а отримують зростання збитків», — так відповів новий голова правління «Нафтогазу» Юрій Вітренко на питання агентства «Інтерфакс-Україна», якими будуть його перші кроки на посаді.

Він сказав, що потрібно все ретельно проаналізувати і перевірити, а потім виходити з проєктами рішень.

Серед завдань, які ставить уряд, насамперед — збільшення видобутку. «Нафтогаз» же зменшував видобуток в останні роки. Важливо також забезпечити безпеку поставок, щоб усі споживачі надійно отримували газ.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

У зв'язку з цим виникає запитання про компанію «Укргазвидобування». Це не просто дочірня компанія «Нафтогазу», а акціонерне товариство. Вона видобуває газ і як повноцінне товариство могла б безпосередньо реалізовувати його, робити оптові поставкі. У неї могла би бути своя наглядова рада, яка фокусувалася б виключно на питаннях видобутку, пояснив Вітренко. «Так ми б зробили прозорішою всю систему, яка відповідає за видобуток і постачання газу населенню», — пояснив він.

Відповідно, «Нафтогаз» як національна компанія могла б передусім контролювати дочірні компанії, які займаються суто операційною діяльністю. Крім «Укргазвидобування», це: «Укртранснафта», «Укрспецтрансгаз», «Укравтогаз». Їх можна і приватизувати. А «Нафтогаз» повинен залишатися в державній власності.

«Шлях до ринкових реформ може бути іноді болючим для окремих верств населення, або можуть бути окремі провали на шляху до цього ринку. Державна компанія в таких ситуаціях і використовується, щоб за якоїсь критичної потреби в товарі чи послузі (а без газу та опалення взимку складно) хтось підстрахував», — вважає Вітренко.

«Газпром» зараз, всупереч російському законодавству, блокує експорт газу іншими компаніями з Росії та Центральної Азії: з Туркменістану, Узбекистану, Казахстану. Це негативно впливає на європейський ринок.

Таких компаній багато, вони добувають значні обсяги газу. Україна могла б повністю заповнити всі потужності своєї ГТС для транзиту і набагато більше заробляти. «У «Нафтогазу» є певні юридичні можливості для того, щоб, принаймні, скаржитися в європейський антимонопольний орган, щоб він тиснув на «Газпром». Бо «Газпром» його боїться: коли починаються розслідування з його боку, «Газпром» йде на поступки», — вважає новий керівник «Нафтогазу».

Додатково. У США і G7 відреагували на звільнення Андрія Коболєва з посади глави «Нафтогазу». Як написав у своєму Twitter прессекретар Державного департаменту США Нед Прайс, повага корпоративного управління в енергетичному секторі — головний фактор для підтримки України.

Такої ж думки дотримуються і посли G7 в Україні, про що вони написали на своїй сторінці в Twitter. Так, у повідомленні говориться, що вони приймають це рішення Кабінету міністрів, але ефективне управління держпідприємствами, вільне від політичного втручання, має вирішальне значення для конкурентоспроможності, процвітання і виконання міжнародних зобов'язань України.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини