Facebook Pixel

Наглядову раду «Нафтогазу» залишили троє її незалежних членів

Троє членів наглядової ради «Нафтогазу» подали у відставку. Фото: Flickr

Троє членів наглядової ради «Нафтогазу» подали у відставку. Фото: Flickr

Троє членів наглядової ради НАК «Нафтогаз України» оголосили про припинення своїх повноважень. Як повідомляє «Європейська правда», посилаючись на джерела в компанії, це Лескуа Бруно Жан Гастон, Людо Ван дер Хейден та Споттісвуд Клер Мері Джоан.

За день до оприлюднення цього рішення прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що найближчим часом буде оголошено конкурс на посади чотирьох незалежних членів набради «Нафтогазу».

Контекст. 30 квітня цього року п'ять членів наглядової ради «Нафтогазу» (Клер Споттісвуд, Бруно Лескуа і Людо ван дер Хейден, а також Юлія Кузнецова та Наталія Бойко) публічно оголосили про припинення своїх повноважень із 14 травня. Після цього уряд запропонував їм залишися на роботі ще на рік, до обрання нового складу ради.

Telegram Logo

Цьому передувало визнання Кабміном роботи наглядової ради та правління компанії «Нафтогаз» незадовільною. Тоді уряд спочатку припинив повноваження всіх членів наглядової ради з їхнім подальшим переобранням у повному складі, але з 30 квітня 2021 року.

28 квітня 2021 року Кабмін вирішив звільнити Андрія Коболєва, який керував «Нафтогазом» із 2015 року. Після цього компанію очолив в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко.

Коболєв заявив, що дізнався про своє звільнення зі ЗМІ, і неодноразово натякав на незаконність дій Кабміну. У самому «Нафтогазі» рішення КМУ назвали «юридичною маніпуляцією»: заради звільнення Коболєва Кабмін відправив наглядову раду «Нафтогазу» на дві доби у відставку. У США і G7 звільнення Коболєва різко розкритикували та натякнули на політичне втручання в роботу «Нафтогазу».

15 червня в НАЗК заявили про те, що Вітренка незаконно призначили на посаду глави «Нафтогазу». Нацагентство спрямувало на адресу спостережної ради «Нафтогазу» вимогу звільнити Вітренка, і вже наступного дня голова наглядової ради Клер Споттісвуд ініціювала його відставку. Правда, потім наглядова рада чомусь передумала його звільняти та відклала ухвалення рішення.

Коментарі

Всі новини