Facebook Pixel

Собівартість газу, причини звільнення та робота над програмою «20/20»: головне з інтерв'ю Отто Ватерландера

Інтерв'ю Отто Ватерландера 21 вересня і реакція «Нафтогазу». Фото: Нафтогаз

Інтерв'ю Отто Ватерландера 21 вересня і реакція «Нафтогазу». Фото: Нафтогаз

Із «Нафтогазу» звільнився головний виконавчий директор компанії Отто Ватерландер, причину такого рішення він пояснив у інтерв'ю «Економічній правді». Причиною звільнення стало те, що уряд не збирається звільняти Юрія Вітренка з посади голови правління держкомпанії.

Зокрема, Ватерландер повідомив, що разом із ним може звільнитися й фінансовий директор «Нафтогазу» Петер ван Дріл.

Участь у розробці програми «20/20»

За словами Ватерландера, він почав співпрацю з «Нафтогазом» у 2015 році, а саме займався розробкою стратегії для компанії.

Telegram Logo
Quote«Цю роботу я проводив у координуванні з Вітренком і Коболєвим. Робота була дуже інтенсивною, а стратегія – дуже успішною. Нова стратегія «Нафтогазу» рухається в тому напрямку, в якому ми її розробляли у 2015 році», — розповів Ватерландер.

Крім того, він зазначив, що обговорював із Вітренком, чи потрібно ставити під сумнів програму «20/20», яка мала допомогти розширити газовидобувну галузь в Україні. Однак Вітренко зазначив, що таку програму не потрібно ставити під сумнів.

Зокрема, за словами Ватерландера, у розробці програми «20/20» брала участь консалтингова компанія McKinsey, в якій він і працював. Однак сам Ватерландер у розробці програми участі не брав.

Скільки коштує газ

Також у інтерв'ю Ватерландер розповів, скільки коштує видобуток газу для «Нафтогазу». За його словами, собівартість газу близько 1 грн за кубометр. А продає українським домогосподарствам та підприємствам ТКЕ по 7 грн за кубометр газу.

Quote«Якби «Нафтогаз» продавав газ на ринку іншим споживачам, то міг би заробити більш ніж 20 грн за кубометр. Ми нехтуємо цими 13 грн, щоб забезпечити потреби населення та підприємств теплокомуненерго», — пояснив Ватерландер.

Однак він зазначив, що не потрібно плутати це зі списуванням боргів, які були результатом режиму ПСО в останні роки. Ватерландер наголосив, що видобування газу генерує прибутки для країни.

Робота правління «Нафтогазу» за головування Юрія Вітренка

Ватерландер вважає, що після призначення Вітренка головою «Нафтогаз» не перебуває у стадії розвитку. За його словами, виробнича база компанії ще здатна генерувати велику кількість готівки. І ці гроші потрібні для того, щоб інвестувати і швидше відкривати газові бізнеси.

Quote«Мене хвилює, що якщо ми почнемо інвестувати в якісь інші види діяльності, то опустимося нижче фінансових можливостей компанії або рухатимемося повільніше з очікуваними інвестиціями у видобуток газу», — зазначив Ватерландер.

Крім того, велика кількість рішень виявилися замороженими після призначення Вітренка головою компанії. Зокрема, у компанії існують операційні проблеми в закупівлях. Також Вітренко хотів би організувати компанію у спосіб, який відрізняється від ухваленої програми розвитку до 2025 року.

Саме тому Ватерландер написав листа до наглядової ради з проханням врегулювати ситуацію. Однак наглядовій раді не вдалося усунути Вітренка з посади, тому, щоб вирішити ситуацію, Ватерландеру довелося піти.

Зокрема, подібного листа, за словами Ватерландера, написав й фіндиректор «Нафтогазу» Петер ван Дріл. Однак він не знає, чи прийняли таке рішення інші члени правління — Ярослав Теклюк та Сергій Перелома.

Також Ватерландер зазначив, що наглядова рада просила його не йти зразу і він був із цим згодний.

Quote«Сьогодні, коли пройшло майже п'ять місяців, стає зрозуміло, що, незважаючи на всі юридичні моменти, судові рішення, позицію наших закордонних партнерів щодо незаконності призначення Вітренка, уряд уже нічого не робитиме. Я не хочу бути частиною цієї нелегальної гри», — зазначив Ватерландер.

Також він зазначив, що цілком ймовірно, що вся наглядова рада піде у відставку.

Реакція «Нафтогазу» на інтерв'ю

Після виходу інтерв'ю «Нафтогаз» відреагував на сказане Ватерландером. За словами пресслужби компанії, його твердження щодо собівартості виробництва газу не відповідають дійсності. Ба більше, цифри, вказані Ватерландером, не зазначені у жодному з документів компанії.

У «Нафтогазі» відповіли, що актуальну собівартість можна побачити у фінансовій звітності за перше півріччя. Наразі її готує компанія, а потім звітність мають перевірити аудитори. До того ж планову собівартість газу встановлює уряд.

Також компанія спростовує інформацію Ватерландера щодо ролі Вітренка та консалтингової компанії McKinsey, а також особистої ролі в підготовці програми «20/20».

Коментарі

Всі новини