Як завжди, хочу повідомити вам неофіційні новини та версії, які стосуються відомих і прихованих подій в українському корпоративному світі, у бізнес-середовищі, у нашому акваріумі. Тут усі про всіх усе знають, іноді більше, ніж хотілося б.
Як і передбачало , протистояння всередині наглядової ради «Нафтогазу» дійшло краю.
Кабінет міністрів оголосив конкурс на заміну чотирьох незалежних членів наглядової ради «Нафтогазу», пояснивши це необхідністю «нейтралізувати загрози в енергетичній сфері».
У підсумку про своє звільнення заявили три незалежні члени наглядової ради компанії: Клер Споттісвуд, Бруно Лескуа та Людо Ван дер Хейден.
«Зміни, що відбулися, є серйoзною перемогою команди Юрія Вітренка. Уже найближчим часом урядові члени наглядової ради, які залишилися, приберуть правління компанії, до складу якого входить Отто Ватерландер — особистий ворог Вітренка, який свого часу брав участь у його звільненні, — розповіло джерело в «Нафтогазі». — Водночас для Вітренка все, що відбувається, означає, що він залишиться на чолі компанії щонайменше до наступного травня. Й Офісу президента, і Кабміну він потрібен для того, щоб пройти зиму без зростання тарифів на природний газ для населення і ТКЕ».
Утім, за словами джерела в «Слузі народу», звільнення незалежних членів наглядової ради може ще більше ускладнити відносини із західними партнерами. Члени наглядової ради «Нафтогазу», що звільнилися, уже провели брифінг, на якому Бруно Лескуа назвав главу «Нафтогазу» Юрія Вітренка «параноїком і некомпетентним керівником».
«Коли я в травні погодився працювати з Юрієм Вітренком, мені сказали, що я ідіот. Я не повірив і вирішив спробувати. Так от, я помилився. Від нього треба було йти одразу», — заявив Ван дер Хейден.
Минулого тижня в Україні активно обговорювався невдалий запуск ракети компанією Firefly Aerospace українця Максима Полякова. Ракета вибухнула, що, утім, не має відбитися на роботі компанії. Ба більше, той факт, що ракета фактично злетіла, у перспективі дасть змогу отримати додаткове фінансування для продовження робіт, розповіло джерело в компанії.
За словами співрозмовника видання, Firefly Aerospace не є для Полякова головним джерелом доходу.
«Максим Поляков досить активно заробляє на онлайн-казино. Зокрема, у нього частка в проєкті «Вулкан». Це один із найкрутіших і найбільш грошових проєктів у СНД. Звідси, власне, й досить значні обсяги фінансування Поляковим космічних проєктів», — сказав співрозмовник видання.
Підприємець Дмитро Фірташ вступив у перемовини з Офісом президента, повідомило інформоване джерело. Його цікавить повернення контролю над титановими активами, Одеським припортовим заводом, а також приватизація ОГХК. У відповідь олігарх готовий припинити фінансування Віталія Кличка й не створювати соціальний тиск через зростання вартості послуг облгазів.