Facebook Pixel

Запуск американсько-української FireFly Alpha: ракета вибухнула через дві хвилини після старту

Українсько-американська приватна компанія Firefly Aerospace провела перший запуск легкої ракети-носія FireFly Alpha. Трансляція проходила в YouTube.

Запуск відбувся 3 вересня о 4:59 за київським часом із бази Ванденберг Космічних сил США в Каліфорнії. Ракета стартувала успішно, однак у роботі першого ступеня виникли неполадки, і вона не змогла вийти на орбіту. Приблизно через дві хвилини після запуску нештатна ситуація призвела до вибуху ракети, через що вона не змогла вивести вантаж на орбіту.

У Firefly Aerospace на своїй сторінці у Twitter заявили, що планують провести розслідування і встановити точну причину аварії.

Додамо, що на борту ракети перебувало науково-дослідне обладнання та крихітні супутники місії DREAM: BSS1, CRESST DREAM COMET, Firefly Capsule 1, PICOBUS (шість мініатюрних супутників PocketQubes), Hiapo, NPS-CENETIX-Orbital 1, Spinnaker3 і TIS Serenity.


Firefly Aerospace, що раніше називалося Firefly Space Systems, — приватне аерокосмічне підприємство зі штаб-квартирою в Остіні (Техас, США). Підприємство розробляє легкі ракети-носії для запуску вантажів у космос. У 2017 році Firefly Aerospace придбав український підприємець Максим Поляков, зокрема його компанія EOS Launcher, за $75 млн. Після злиття з останньою компанію перейменували на Firefly Aerospace, а частину виробничих потужностей і розроблення перенесли до українського Дніпра.

Щодо ракети, то FireFly Alpha — це двоступенева ракета надлегкого класу, яка може вивести корисне навантаження до 1 тис. кг на низьку навколоземну орбіту та до 600 кг — на сонячно-синхронну. Компанія почала її розроблення у 2017 році.


Контекст. Раніше Firefly Aerospace підписала контракт зі SpaceX на доправлення посадкового модуля Blue Ghost на Місяць у 2023 році.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉