Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У Китаї зробила успішний політ нова ракета-носій, розроблена приватною компанією

Запуск ракети Ceres-1. Фото: Galactic Energy

Запуск ракети Ceres-1. Фото: Galactic Energy

Китайська приватна компанія Galactic Energy вперше запустила чотириступінчасту ракету Ceres-1. Ця компанія стала другою в країні, яка успішно вивела супутник на орбіту, повідомило видання SpaceNews.

У 2014 році влада Китаю дозволила приватним компаніям розробляти і запускати ракети-носії і супутники. Зараз вже чотири компанії провели перші запуски своїх ракет. Запуски у LandSpace і OneSpace були невдалими, а ракета iSpace влітку 2019 року стала першою китайською приватною компанією, яка успішно запустила ракету-носій.

Ceres-1 — це легка чотирьохступінчаста ракета для виведення невеликих супутників на низьку навколоземну орбіту. На перших трьох ступенях використовуються твердопаливні двигуни. На останньому ступені, яке відповідає за точне розміщення супутників на розрахунковій орбіті, встановлений рідинний двигун. Ракета здатна вивести вантаж масою до 350 кг на низьку навколоземну орбіту і до 230 кг — на сонячно-синхронну орбіту висотою 700 км.

ad13a65082eddb16d07fcfce25861a58.jpg

Ракета стартувала 7 листопада з космодрому Цзюцюань на півночі Китаю і доставила на сонячно-синхронну орбіту висотою 500 км комунікаційний супутник «Тяньц-11» масою 50 кг.

Galactic Energy також розробляє нову ракету — Pallas-1 з набагато більшою вантажопідйомністю. Вона буде здатна виводити до чотирьох тонн на низьку навколоземну орбіту. У ЗМІ пишуть, що багато рішень для неї копіюють з американської ракети Falcon 9. Вона буде двоступеневої з сімома гас-кисневими двигунами Welkin на першому ступені і одним на другому. На своєму сайті компанія називає цей двигун «китайською версією двигуна Merlin», який використовується на обох ступенях Falcon 9 Ілона Маска. Крім того, перший ступінь буде багаторазовим і зможе приземлятися на двигунах, випускаючи посадочні опори і аеродинамічні рулі, схожі на ті, що використовуються в ракеті SpaceX. Очікується, що перший запуск ракети відбудеться на кінці 2022 року.

Інші китайські компанії теж планують використовувати багаторазові перші ступені в своїх ракетах. Так, LinkSpace вже кілька років відпрацьовує посадку на різних прототипах. У 2019 їй вдалося підняти восьмиметровий прототип першого ступеня на висоту 300 м і успішно посадити назад на стартовий майданчик. Перший політ ракети New Line 1, в основу якої ляже цей прототип, повинен відбутися в 2021 році.

Додатково. 3 жовтня NASA провело 12-й успішний пуск ракети-носія середнього класу «Антарес». Основну конструкцію першого ступеня «Антареса» розробило КБ «Південне» і виготовив «Південний машинобудівний завод» в кооперації з українськими підприємствами «Хартрон», «Київприлад», «ЧеЗаРа», «Рапід». Головний розробник і виробник — американська корпорація Northrop Grumman.

Українсько-американська космічна компанія Firefly Aerospace планує вперше запустити ракету Alpha.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини