Facebook Pixel

Українсько-американська ракета Firefly: коли відбудеться запуск

Запуск ракети Alpha запланований на осінь цього року. Фото: Firefly Aerospace

Запуск ракети Alpha запланований на осінь цього року. Фото: Firefly Aerospace

Українсько-американська космічна компанія Firefly Aerospace планує вперше запустити ракету Alpha. Запуск заплановано на кінець жовтня або початок листопада.

Про це повідомило видання Space.com.

Перший запуск ракети готувався ще на початку 2020 року, однак цьому завадила пандемія COVID-19. Будівництво ракети сповільнилося через затримання доставки матеріалів. Тому для того, щоб провести запуск цього року, засновнику компанії Максиму Полякову довелося збільшити інвестиції та розширити штат із 250 до 310 співробітників.

Telegram Logo

Ракету розроблено для доставки малих супутників на орбіту. Конкурувати на ринку Alpha збирається за рахунок низької вартості доставки за 1 кг вантажу.

Так, запуск Alpha коштуватиме близько $15 млн. Ціна запуску Falcon 9, скажімо, починається з $62 млн.

Перший запуск Alpha буде тестовим, а ракета нестиме найкращі академічні проєкти у рамках програми DREAM (Dedicated Research and Education Accelerator Mission).

Водночас триває будівництво другої та третьої ракет Alpha, чиї запуски заплановано на наступний рік.

Контекст. Alpha — це двоступенева ракета-носій, призначена для малих вантажів. Ракета здатна доставити до 650 кг на сонячно-синхронну орбіту або до 1 тонни – на низьку навколоземну орбіту.

Крім проєкту Alpha, Firefly Aerospace розробляє також ракету важкого класу Beta й автоматичний місячний посадковий модуль для NASA в рамках проєкту Артеміда, метою якого є подорож людини на Місяць до 2024 року.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини