Гендиректора Держкосмічного агентства звільнили через змову із керівництвом «Південного» — ЗМІ

Павло Дегтяренко. Фото: УНІАН

Павло Дегтяренко. Фото: УНІАН

Підставою для звільнення голови Державного космічного агентства Павла Дегтяренка став скандал на Південному машинобудівному заводі імені О. М. Макарова («Південмаш») в Дніпрі. Про це пише видання Сһісадо morning star.

За даними джерела видання в українському уряді, між Дегтяренком та головою конструкторського бюро «Південне» (підприємство створює космічні системи і володіє всіма космічними технологіями країни) Олександром Дегтярьовим нібито була корупційна схема.

Детальніше:

У жовтні американська аерокосмічна компанія FireFly Aerospace, яка працює з NASA і Військово-повітряними силами США, зробила замовлення «Південмашу» на серійне виробництво ракетних деталей на $15 млн. Видання відзначає, що таким чином гендиректор українського заводу Сергій Войт намагався погасити борг підприємства на понад $15 млн.

Telegram Logo

Через тиждень після цього Войта звільнили, а на наступний день Дегтренко скасував цей наказ у зв'язку з тим, що після успішного контракту «Південмашу» з FireFly це рішення викликало галас серед експертів і в медіа-спільноті. Проте поведінка голови космічного агентства викликала інтерес з боку Кабміну.

Сһісадо morning star зазначає, що Дегтяренко після вступу на посаду лобіював інтереси «Південного». Керівництво останнього довгий час намагалося отримати контроль над «Південмашем». Войт же був проти цього.

Видання пише, що після того, як стало відомо про контракт з FireFly, Дегтяренко та Дегтярьов вирішили прискорити процес передачі контролю над «Південмашем» «Південному», і як можна швидше змінити генерального директора «Південмашу» на свого протеже. В результаті, через кілька днів після цього, Кабмін звільнив Дегтяренка.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Офіційно: Кабмін звільнив голову Держлісагенства Андрія Заблоцького

На засіданні 1 липня Кабмін вирішив звільнити голову Державного агентства лісових ресурсів Андрія Заблоцького. Тепер відповідне розпорядження №808-р від 2 липня оприлюднено на урядовому порталі.

Рада відмовилася приймати незгоду Теретьева піти у відставку: що вирішив комітет

Комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку розглянув і зареєстрував постанову про звільнення голови Антимонопольного комітету України Юрія Терентьєва. Це випливає з аудіостенограми засідання комітету.

SkyUp вирішила відмовитися від 40% анонсованих внутрішніх маршрутів: суцільні збитки

Авіакомпанія SkyUp відмовляється до 15 вересня від польотів по трьох з восьми внутрішніх маршрутах, які анонсувала в кінці червня. Мова йде про рейси з Києва до Львова та Харкова, а також з Харкова до Львова.