Facebook Pixel

Firefly Aerospace підписала контракт зі SpaceX щодо польоту на Місяць

Moonlander. Фото: Firefly Aerospace

Moonlander. Фото: Firefly Aerospace

Компанія українського бізнесмена Макса Полякова Firefly Aerospace, що працює у сфері розроблення легких ракет-носіїв і аерокосмічних сервісів, підписала контракт зі SpaceX на доставку посадкового модуля Blue Ghost на Місяць у 2023 році.

Модуль доправить 10 наукових приладів NASA на поверхню Місяця в рамках програми «Артеміда», повідомили в Firefly.

Фото: Firefly Aerospace

Фото: Firefly Aerospace

«Це дуже важлива місія, над якою працюють найкращі уми й найлегендарніші компанії у сфері космосу. Подібна кооперація має велике значення для подальшого розвитку всього людства», — прокоментував Макс Поляков.

Telegram Logo

Модуль Blue Ghost вирушить на Місяць на ракеті Falcon 9 — одній із найважчих наразі ракет. Це дасть змогу здійснити переліт із мінімальним використанням двигунів Blue Ghost.

До його завдання входить за 14 днів досягти навколомісячної орбіти й доправити на Місяць понад 150 кг корисного вантажу в район Моря Криз на видимому боці супутника.

Модуль Blue Ghost названо на честь рідкісного виду жуків-світляків Phausis reticulata.

Blue Ghost Surface Render. Фото: Firefly Aerospace

Blue Ghost Surface Render. Фото: Firefly Aerospace

Нагадаємо, що Firefly отримала контракт від NASA на доставку наукового обладнання на Місяць у лютому 2021 року. З того часу команда інженерів розробляє й тестує сам модуль і систему навігації. Роботи проводяться на території заводу Firefly в Техасі, США.

Раніше Firefly Black LLC уклала контракт із NASA на запуск у космос малих супутників (SmallSats) на суму $9,8 млн.

Firefly Aerospace — приватна аерокосмічна компанія. Надає транспортні послуги від низької навколоземної орбіти й до Місяця. Firefly пропонує запуск, переміщення в космосі та посадку на поверхню Місяця за допомогою своїх платформ Alpha, Beta, SUV і Blue Ghost.

Макс Поляков — підприємець у сфері космічних технологій і IT, економіст, громадський діяч, інвестор і філантроп. Є послідовником теорії ноосфери Вернадського й засновником фонду Noosphere Ventures.

Програма «Артеміда» ㅡ космічна програма NASA з польоту на Місяць у 2024 році і створення інфраструктури на супутнику Землі для подальшого відправлення астронавтів на Марс. Програма діє в кооперації з приватними компаніями, зокрема Firefly Aerospace, і космічними агентствами.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини