Firefly українця Максима Полякова доставить обладнання NASA на Місяць за $90 млн

Фото: firefly.com

Фото: firefly.com

Космічне агентство NASA виділить компанії Firefly Aerospace українського бізнесмена Макса Полякова $93,3 млн за доставку наукового і технологічного обладнання на Місяць в 2023 році.

Firefly візьме на себе зобов'язання доставити вантаж у район Моря Криз на видимій стороні Місяця, повідомляє агентство.

Це обладнання призначене для вивчення умов на місячній поверхні і ресурсної бази природного супутника Землі. Дослідження допоможуть підготувати майбутні місячні місії за участю людей.

Telegram Logo
Ілюстрація Firefly Aerospace Blue Ghost на місячній поверхні

Ілюстрація Firefly Aerospace Blue Ghost на місячній поверхні

Загальна вага вантажу 94 кг і включає в себе експериментальне обладнання. У його числі набір рефлекторів для точних вимірювань відстані між Місяцем і Землею, електроніка, стійка до сонячної радіації, пристрої для аналізу реголіту (місячного ґрунту) і структури мантії Місяця.

Місія є частиною програми Commercial Lunar Payload Services (CLPS). У рамках програми NASA залучає комерційні компанії для швидкої доставки наукового і технічного обладнання до Місяця.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Доставка вантажів є ключовим етапом програми Artemis, яка передбачає відправку людей і будівництво жилого поселення на Місяці.

Нагадаємо, що останній контракт Firefly Aerospace, який був укладений з NASA на $9,8 млн, стосувався виведення на орбіту малих супутників.

Firefly Aerospace (раніше Firefly Space Systems) — приватне аерокосмічне підприємство, зі штаб-квартирою в Остіні (Техас, США), яке розробляє легкі ракети-носії для запуску вантажів у космос. У 2017 році компанію купив український підприємець Максим Поляков, він перезапустив її під новою назвою Firefly Aerospace.

Команда firefly

Команда firefly


Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини