Facebook Pixel

Україна продовжує роботу над вітчизняними вакцинами: що заважає процесу

Українські вчені займаються розробкою двох типів вакцини проти коронавірусу. Фото: Flickr

Українські вчені займаються розробкою двох типів вакцини проти коронавірусу. Фото: Flickr

Українські вчені продовжують роботу над створенням власної вакцини проти коронавірусу. За словами академіка-секретаря Відділення біохімії, фізіології та молекулярної біології НАН України Сергія Комісаренка, наразі вони зосереджені на двох типах щеплень.

«Ми можемо зробити зараз вітчизняну вакцину найвищої якості, дуже схожу на Pfizer або Moderna», — заявив він в інтерв’ю телеканалу «Дом».

Проте Комісаренко наголосив, що на заваді цьому встав брак коштів. За словами академіка, Міністерство охорони здоров’я «майже цього не фінансує». Він додав, що українським вченим у реалізації задуманого може допомогти підтримка з боку Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

Telegram Logo

Контекст. Уперше про українську вакцину йшлося в жовтні 2020 року. Тоді президенту Володимиру Зеленському презентували перспективний проєкт вакцини проти коронавірусу. Водночас МОЗ заявив, що українська вакцина буде готова щонайбільше через рік, її розробкою займається НАНУ за сприяння компанії епідеміолога Михайла Фаворова DiaPrep.

Наразі найпопулярнішими вакцинами для щеплень проти коронавірусу у світі є:

Коментарі

Всі новини