Facebook Pixel

Українські вчені представили Зеленському вітчизняну вакцину проти COVID-19

Фото: president.gov.ua

Фото: president.gov.ua

Вітчизняні розробники та вчені представили главі держави Володимиру Зеленському результати доклінічної фази дослідження оригінального українського кандидата у вакцини проти COVID-19.

«Ці дослідження тривали шість місяців і включають наявність нейтралізації вірусу COVID-19 у культурі інфікованих клітин людини. Цей кандидат оригінальної української вакцини створюється на основі унікального підходу», — повідомляє пресслужба Офісу президента.

Під час наради також обговорили забезпечення проходження клінічних фаз, логістику майбутньої співпраці всіх причетних до виготовлення вакцини відомств і використання препарату в разі успішного проходження всіх фаз.

Telegram Logo

«Майбутній препарат допоможе боротися і з новими різновидами коронавірусних інфекцій, які постійно мутують», — наводить пресслужба слова одного з розробників, міжнародного експерта в галузі охорони здоров'я та епідеміології, доктора медичних наук Михайла Фаворова.

За його словами, дуже позитивним фактом є те, що в Україні поки не було стрибка летальності, як порівняти зі зростанням кількості хворих.

Зеленський заявив про розробку як про історично важливу подію. «Йдеться і про високі шанси розроблення нашої унікальної оригінальної української вакцини проти COVID-19, і про перший крок до того, щоби відновити виготовлення вакцин в Україні. Держава підтримуватиме вироблення цієї вакцини. Результати, які ви представили, уже демонструють позитивну тенденцію», — сказав він.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов пообіцяв всіляко сприяти подальшим крокам у проходженні всіх наступних фаз.

«Про деталі й подальші кроки в проходженні фаз дослідження вакцини повідомлятиметься відповідно до можливостей розкриття інформації», — додали в повідомленні.

Раніше повідомлялося, що Україна відмовилася від вакцини проти COVID-19 російської розробки.

Також головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявляв про те, що вакцина проти COVID-19 може з'явитися в Україні в березні наступного року.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини