Сенатори США пообіцяли запропонувати 1 червня нові санкції проти «Північного потоку – 2»

Санкції проти «Північного потоку — 2» будуть розширені. Фото: nord-stream.com

Санкції проти «Північного потоку — 2» будуть розширені. Фото: nord-stream.com

Очікується, що 1 червня сенатор-республіканець Тед Круз і демократ Джин Шахін внесуть на розгляд Конгресу нові санкції щодо газопроводу «Північний потік – 2», який Росія намагається добудувати самостійно. Про це повідомило Reuters.

Ці санкції повинні бути схвалені Конгресом і президентом США, тільки тоді вони набудуть чинності. Зміст санкцій поки не повідомляється. Але раніше Круз говорив, що нові санкції будуть застосовуватися до будь-якого судна або судновласника, який спробує завершити проект. Членам екіпажів суден буде заборонено в'їжджати в Сполучені Штати, і всі їхні активи будуть заблоковані.

В кінці минулого року санкції, запропоновані тими ж Крузом і Шахіном, зупинили роботу швейцарсько-голландської компанії Allseas над газопроводом.

Telegram Logo

Тепер російське судно «Академік Черський» планує завершити прокладання 160 км трубопроводу, які залишилися до берега Німеччини.

Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков назвав нові санкції недобросовісною конкуренцією та такими, які суперечать міжнародному праву.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

На минулому тижні в телефонній розмові президент США Дональд Трамп і канцлер ФРН Ангела Меркель сперечалися про газопровід «Північний потік – 2», НАТО і відносини з Китаєм, повідомило видання Politico з посиланням на джерела.

Контекст. Будівництво газопроводу було припинено через введені США санкцій проти підрядників газопроводу в грудні 2019 року. Але канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що «Північний потік – 2» відповідає європейському законодавству і його треба добудувати.

На початку травня цього року Федеральне мережеве агентство Німеччини повідомило про намір відхилити заявку оператора газопроводу «Північний потік — 2» компанії Nord Stream 2 на звільнення від вимог газової директиви Євросоюзу.

Генеральний суд Євросоюзу відхилив позов Nord Stream 2 AG, оператора незавершеного газопроводу «Північний потік – 2», на рішення про поширення на нього норм європейського газового законодавства.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини