Facebook Pixel

Німеччина має намір повернути обмеження на газопровід «Північний потік — 2»

Федеральне мережеве агентство Німеччини має намір відхилити заявку оператора газопроводу «Північний потік — 2» компанії Nord Stream 2 AG на звільнення від вимог газової директиви ЄС про поділ власника газу, продавця і транзитера.

Контроль тарифів за транспортування по газопроводу в цьому випадку буде регулюватися владою Німеччини. Остаточне рішення агентство оголосить після 8 травня, пише німецька газета Handelsblatt.

«Якщо принципи європейського мережевого регулювання тепер застосовуються до Nord Stream 2, оператори трубопроводу на німецькій території Балтійського моря повинні надавати третім сторонам доступ до трубопроводу», — пише газета.

В агентстві вважають, що «Північний потік» не відповідає вимогам закону ФРН про енергетику. Згідно з ним, «Північний потік — 2» повинен був бути добудований до травня 2020 року, щоб уникнути нових вимог газового регулювання.

Натомість Nord Stream 2 AG наполягає, що будівництво газопроводу завершено у плані його «економічної складової». Влада ФРН заявляє, що будівництво має бути завершено повністю.

Nord Stream 2 AG, по очевидно, подасть апеляцію у Вищий регіональний суд Дюссельдорфа в разі рішення не на користь компанії.

Контекст. Німецький регулятор звільнив СП-2 від дії норм Третього енергопакету ЄС, згідно з яким вимагається поділ власника газу, продавця і транзитера. Крім того, норми Третього енергопакету обмежують можливості одного постачальника транспортувати газ 50%-ми потужностей трубопроводів.

Як відомо, будівництво газопроводу було припинено через введеня США санкцій проти підрядників газопроводу в грудні 2019 року.

Але на спільній прес-конференції з президентом Росії Володимиром Путіним канцлер ФРН Ангела Меркель сказала, що «Північний потік – 2» легалізований європейським законодавством і його треба добудувати.

Третій енергопакет не діяв на «Північний потік — 2» до травня 2020 року, коли планувався його запуск. Як відомо, проект не запущений, а перспективи його добудови вельми туманні.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉