Facebook Pixel

Сенат США затвердив санкції проти підрядників «Північного потоку-2»

Верхня палата Конгресу США підтримала закон про оборонний бюджет, яким передбачається введення санкцій проти підрядників будівництва газопровідних проектів «Північний потік-2» і «Турецький потік».

Санкцій збережуть свою силу, навіть якщо трубопровідні проекти змінять назву або будуть замінені на інші, повідомляє CNN.

Зокрема, під дію санкцій потрапляють судна-трубоукладчики з глибиною робіт від 100 футів і нижче рівня моря. Санкції також діють стосовно осіб, які продавали, здавали в оренду або надавали судна для будівництва газопровідних проектів «Північний потік-2» і «Турецький потік». Законом передбачені санкції і проти осіб, які обманом або складними операціями сприяли наданню цих суден для будівництва даних газопроводів.

Санкції виражені в забороні видачі американських віз і анулювання діючих віз для співробітників або співвласників компаній, що потрапили під ці санкції. Під арешт підпадають майно і активи таких осіб на території США.

Держсекретар і Держказначейство спільно подають комітетам Конгресу звіт, який визначає організації та осіб, які підпадають під такі санкції не пізніше 60 днів з дня набрання чинності закону.

У той же час, компанії, що займаються прокладкою трубопроводів «Північний потік-2» і «Турецький потік», мають можливість припинити будівництво газопроводів протягом 30 днів після вступу закону в силу без наслідків.

Контекст. Як повідомило The Page джерело в «Газпромі», швейцарська компанія Allseas Group направила лист на адресу керівництва «Газпрому» з попередженням, що розглядає можливість відмовитися від участі в будівництві газопроводу «Північний потік-2».

Allseas Group володіє найбільшим в світі судном-трубоукладачем Pioneering Spirit, яке завершує укладання останнього відрізка газопроводу «Північний потік-2».

Всього в будівництво газопроводу «Північний потік-2» задіяно близько 350 компаній з ФРН.


Газопровідний проект «Північний потік-2» переслідує дві мети. Припинення поставок природного газу через територію України та перетворення ФРН в газовий хаб Європи. Транзит російського газу через Україну приносить країні близько $3 млрд щорічно.

«Північний потік-2» передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубічних метрів щорічно від балтійського узбережжя РФ до кордонів ФРН. Вартість газопроводу оцінюється майже в 10 млрд євро. Укладання труб завершена в водах Росії, Фінляндії та Швеції і здебільшого в водах ФРН. Європейськими партнерами «Газпрому» за проектом є німецькі Uniper і Wintershall, австрійська OMV, французька Engie і англо-голландська Shell. Вони фінансують 50% робіт.

«Газпром» планував запустити «Північний потік-2» до кінця 2019 року. Але процес призупинився через позицію Данії, яка пізніше, все ж, видала дозвіл на будівництво. Проектна компанія Nord Stream 2 попередила, що запуск трубопроводу можуть відкласти на термін до 8 місяців, що обійдеться компанії додатково в 660 млн євро.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉