Швейцарська компанія Allseas Group розглядає можливість відмовитися від участі в будівництві газопроводу «Північний потік-2». Компанія навіть надіслала лист на адресу керівництва «Газпрому» з попередженням. Про це повідомило джерело в «Газпромі».
Причиною такого надзвичайного занепокоєння компанії стали нові санкції США проти російського газопроводу, які минулого тижня схвалила палата представників Конгресу.
За даними джерела , в листі швейцарці заявили, що мають намір вивчити вплив санкцій. І якщо вони визнають їх небезпечними для керівництва Allseas, то відкличуть судно Pioneering Spirit — найбільший в світі трубоукладчик — ще до завершення будівництва «Північного потоку — 2». Це судно завершує укладання останнього відрізка російського газопроводу.

«Дійсно, у компанії напружена ситуація. Її правління і наглядова рада не хочуть зв'язуватися з США і розглядають можливість відмовитися від взятих на себе зобов'язань. Але поки що це лише намір», — сказав співрозмовник видання.
Якщо це відбудеться, «Північний потік-2» здадуть в експлуатацію не раніше 2021 року.
Контекст. Відповідно до нових санкцій США, особам і компаніям, які беруть участь у будівництві газопроводів «Північний потік-2» і «Турецький потік», можуть відмовити у видачі американської візи. Їм також можуть заморозити активи на території США. Основним об'єктом санкцій є компанії, які займаються укладанням труб по дну моря.
Росія зараз активно просуває газопроводи «Північний потік — 2» і «Турецький потік», які мінімізують поставки в Європу через Україну. Транзит російського газу через Україну приносить країні близько $3 млрд щорічно.
«Північний потік — 2» передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Вартість газопроводу оцінюється в майже 10 млрд євро. Укладання труб вже завершене у водах Росії, Фінляндії та Швеції, а також здебільшого в Німеччині. Європейськими партнерами «Газпрому» за проєктом є німецькі Uniper і Wintershall, австрійська OMV, французька Engie і англо-голландська Shell. Вони фінансують 50% робіт.
«Газпром» планував запустити «Північний потік — 2» до кінця 2019 року. Але процес призупинився через позицію Данії, яка пізніше все ж видала дозвіл на будівництво. Проєктна компанія Nord Stream 2 попередила, що запуск трубопроводу можуть відкласти на термін до 8 місяців, що обійдеться компанії додатково в 660 млн євро.